« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes uygun adım hedefe

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Cibona Zagreb'i üçüncü uzatma sonunda eleyen ve çeyrek finalde Benetton'a rakip olan lacivert beyazlılar, önce Final Four'u ardından da Avrupa Ligi şampiyonluğunu amaçlıyor.

Basketbolda Efes Pilsen fırtınası esiyor. Önceki gece nefeslerin kesildiği maçta güçlü Hırvat rakibi Cibona Zagreb'i deplasmanda üçüncü uzatma sonunda 102-98 yenerek Avrupa Ligi'nde çeyrek finale yükselen lacivert beyazlılar, bu turdaki rakipleri Benetton'u da geçerek Final Four'a kalmak istiyor.

Efes Pilsen, çeyrek finalin ilk maçını 24 Mart'da Benetton Treviso ile deplasmanda oynayacak. İkinci maç ise 26 Mart'ta İstanbul'da. İki maç sonunda taraflar eğer eşitliği bozamasza üçüncü ve son maç 2 Nisan'da yine İtalya'da oynanacak ve Final Four'a yükselen takım belli olacak.

Coach Aydın Örs, Cibona maçında gösterdikleri performansla ne denli güçlü ve dirençli bir takım olduklarını kanıtladıklarını belirterek, ‘‘Şu anda Avrupa'nın 8 güçlü takımı arasına girdik. Hedefimizi daha önce Final Four olarak belirlemiştik. Bütün takımlar eşit güce sahip. Biz de artık şampiyonluğu düşünüyoruz’’ dedi.Bunları da Beğenebilirsiniz