Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes rahatladı

Son günlerde hem Türkiye Ligi'nde, hem de Avrupa Ligi'nde istikrarsız bir grafik çizen Efes Pilsen, Fenerbahçe önünde genellikle rahattı.

Doğan Hakyemez
SON GÜNCELLEME
Maçın başında Kerem, Brown, Stombergas, Mehmet Okur ve Kambala'dan oluşan ilk beş, sarı lacivertli takımı sürklase ederek, 20 sayılık bir fark elde etti. Ancak Efes Pilsen'in bu sezonki yumuşak karnı olan, sonradan oyuna giren oyuncuların takıma gereken katkıyı yapamamaları, bu maçta da yaşandı. Stombergas'ın yerine giren Arda ile Kambala'nın yerine oyuna dahil olan Kaya, sarı lacivertlilerin alan savunması karşısında etkili olamayınca fark bir anda kapandı. Ancak Alper'in oyuna girer girmez yaptığı katkıdan bahsetmek de lazım.

KEREM VE MEHMET

Oyunun ikinci yarısında aynı beş tekrar 25 sayılık bir avantaj elde etti. Ancak yine bench'ten katkı gelmeyince maç 9 sayı farkla bitti. Lacivert beyazlılarda Kerem, Mrsiç'e yaptığı savunmayla, Mehmet Okur da gerek hücum, gerekse defanstaki mükemmel oyunuyla Efes'te sivrilen oyuncular oldular.

Sarı lacivertli takım ise oyunun belli bölümlerinde maça inandı. Diğer bölümlerinde rakibini seyredince kaderine razı oldu. Fenerbahçe'de benim en çok takdir ettiğim olay, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Basketbol Şube Sorumlusu Osman Yalçın ve Amatör Şubeler Sorumlusu Mahmut Uslu'nun, her maçta olduğu gibi yine takımlarının arkasında olmalarıydı.

Bunları da Beğenebilirsiniz