« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes Pilsen'e isim tepkisi

Selçuk Gençlik Spor Kulübü Başkanı Sönmez Akbaş, Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür'ün, Efes Pilsen Kulübü'nün ismini “Selçuk Efes” olarak değiştirebileceği yönündeki önerisine tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Akbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Selçuk Belediye Başkanı Ülgür'ün önerisini doğru bulmadıklarını kaydetti. Selçuk'un zaten bir marka olduğunu ifade eden Akbaş, şöyle konuştu:
“Alkollü içecek firması tarafından kurulan bir spor kulübüne, böyle son derece önemli bir kentin adının verilmesi doğru değil. Sporcular olarak bizim amacımız çocuklarımıza spor yaptırarak, onları topluma sağlıklı birer birey olarak kazandırmaktır. Yine çocuklarımızın madde bağımlısı olmamaları konusunda elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Selçuk Efes'imiz zaten bir markadır, hiçbir firmanın bu önemli antik kentin ismini kullanmasına gerek yoktur. Bir an önce Selçuk Efes, Artemis, Celsus Kütüphanesi, Şirince Köyü ve benzer tarihi ören yerlerimizin tescil ettirilmesi gerekir.”

Selçuk Belediye Başkanı Hüseyin Vefa Ülgür, Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'nun “Tütün ve Alkollü İçkilerin Satış ve Sunumuna İlişkin Esas ve Usuller Hakkındaki Yönetmeliğinin” Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından kapatılıp kapatılmayacağı tartışılan Efes Pilsen Kulübü'nün isminin “Selçuk Efes” olabileceği önerisinde bulunmuş ve bu önerilerinin kabul görmesinden büyük mutluluk duyacaklarını ifade etmişti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler