Basketbol Efes Pilsen'de neler oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  46
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Efes Pilsen'de neler oluyor

Türk basketbolunun Avrupa’daki lokomotifi olan, Türkiye’ye Koraç Kupası’nı kazandıran, zamanında meslek takımlarına örnek kulüp olan Efes Pilsen son günlerde polemik yaratan, olay transferler yapan bir kulüp haline geldi.

Efes Pilsen Kulübü’nde son zamanlarda yaşanan ve Efes Pilsen'e yakışmayan olayları 3 başlık altında toplayalım..

 

VARAN 1: 2008-2009 play-off serisinin 5. maçında milli oyuncusu Kerem Gönlüm’de doping olduğu ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde de Kerem’in doping kullandığı kesinleşti ve oyuncuya 1 yıl hak mahrumiyeti ve 10 bin TL para cezası, Efes Pilsen Kulübü'ne de "ihmal" nedeniyle 30 bin TL para cezası verildi.

 

Efes Pilsen, bu olanların arkasına saklandı ve Fenerbahçe Kulübü’ne “bu dopin sizin oyuncunuz Kaspars’da da çıktı” dedi. Aziz Yıldırım’da diyor ki” Evet. Bizim oyuncumuzda da çıktı ama biz ne yaptık? Kaspars ile yolarımızı ayırdık. Peki ya siz ne yapıyorsunuz? Hiçbir şey. Her ay oyuncunun maaşını vermeye devam ediyorsunuz.”


Yakışmadı…

 

VARAN 2: Lacivert-beyazlı takım yine 2008-2009 play-off serisinde Fenerbahçe Ülker’in oyuncusu Mirsad Türkcan’a imza attırdı. Yaşanan bu olaydan sonra Mirsad tekrar Fenerbahçe Ülker ile anlaşma imzaladı. Bu transfer tamamen etik kurallar dışında.

 

Yakışmadı…

 

VARAN 3: Gelelim yapılan en büyük ayıba.. Kulüp, eski ve başarılı oyuncularına Efes Pilsen’in ULEB Avrupa Ligi ve Beko Basketbol Ligi’ndeki maçlarını ömür boyu izlemeleri için Efes Fan Card dağıttı. Ancak unutulan birkaç isim var… Bunların en başında da 1978 yılında Efes Pilsen’in 2. ligden 1. lige çıkarken takımın başarısı için canıyla başıyla mücadele eden oyunculardan Doğan Hakyemez ve Mehmet Dövüşken…

 

Ayrıca Doğan Hakyemez, 1996 yılında lacivert-beyazlı takımın ülkemize Koraç Kupası’nı kazandırdığı zaman takım menajeriydi.

Yaşanan ve yapılan tüm bu olaylar Türk basketbolunda lokomotif görevi gören, diğer takımların abisi konumunda olan Efes Pilsen Kulübü’ne hiçbir şekilde yakışmadı.

 

Onlar, ülkemizi Avrupa’da başarılı bir şekilde temsil eden, ülkemizin Avrupa basketbolunda başarı kazanmasında büyük pay sahibi olan bir kulüp..

 

Ancak yaşanan tüm bu olaylar Efes Pilsen’e YAKIŞMADI.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle