« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Efes Pilsen zor deplasman"

Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Erdemirspor'da antrenör Ahmet Çakı, “Efes Pilsen karşısında belli bir müdafaa yapamazsak hiç şansımız olamaz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ahmet Çakı, hafta sonu deplasmanda oynayacakları Efes Pilsen maçının hazırlıklarını Erdemirspor Salonu'nda sürdürdüklerini söyledi.

Avrupa liginde de mücadele eden rakiplerinin iyi sonuçlar alarak Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini anlatan Çakı, şöyle konuştu:
“Efes Pilsen, sezonun ilk yarısında oynadığımız karşılaşmaya göre bence daha farklı durumda. Avrupa'da da en iyi müdafaa yapan takımlar arasında yer alan takıma karşı oynayacağız. Elbette zor deplasman, galibiyet elde edebilmek için bazı şeyleri çok üst düzeyde yapmak gerekiyor. Rakibimiz karşısında belli bir müdafaa yapamazsak hiç şansımız olamaz. Tabi ki deplasmanda galibiyet almak kolay değil.”

MAÇIN TAKTİĞİ

Özellikle iç sahada oynadıkları karşılaşmalarda iyi müdafaa yaparak açık sahada sayılar bulmaya çalıştıklarını belirten Çakı, şöyle devam etti:
“Türkiye Ligi, çok ciddi bir lig. Takımımızın durumu da belli. Zaten müdafaayı belli seviyede yapmazsanız, sadece hücum sahasında yaptığımız işlerle maç kazanmak kolay olmaz. O nedenle müdafaayı ligdeki her takım kadar önemsiyoruz. Ne kadar sert müdafaa yaparsak o kadar sayı bulma şansımız olur. Tabi bu, Efes Pilsen gibi üst seviyede takımlara karşı zor durum. Hem hücumda hem de geri koşu ve müdafaada eksik yakalama konusunda rakiplerine zor anlar yaşatan takımlar. Ama yine de iyi basketbol oynayarak, ekstra galibiyet için her şeyi yapmak istiyoruz.”

Çakı, sakatlığı devam eden Barbour'un oynayıp oynamayacağının maç günü belli olacağını ifade ederek, “Johnson'u kadro dışı bıraktık. Ama özellikle Türk oyuncularımızın yükselen performansı bizim için umut verici” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz