« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes Pilsen- Entente Orleans: 77-64

Euroleague (B) Grubu’nda mücadele eden temsilcimiz Efes Pilsen, Fransız ekibi Entente Orleans’ı 77-64’lük skorla mağlup etti.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmaya iki ekip de hücumda kontrollü başlarken, konuk takım Cedrick Banks ile maçtaki ilk sayıları kaydetti. Bootsy Thornton ile Mario Kasun’un boyalı alandan bulduğu sayılarla etkili olan temsilcimiz, buna karşın savunmada sıkıntı yaşadı. Cedrick Banks’in skorer oyunuyla Entente Orleans, 4.dakikada durumu 6-10’a getirdi. Ancak pota altından Mario Kasun ve Kaya Peker’in basketleriyle Efes Pilsen 6.dakikada skorda dengeyi yakaladı (10-10). Sinan Güler ve Bostjan Nachbar’ın savunmayı üçer sayılık isabetleriyle geçtiği bölümlerde savunmasını da sertleştiren temsilcimiz, ilk çeyreği 20-14 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte Vaty Ludovic’in basket faulüyle Fransız ekibi farkı üç sayıya indirdi (20-17). Savunmada kaptığı topların ardından Bostjan Nachbar, Ender Arslan ve Charles Smith üçlüsüyle 7-0’lık bir seri yakalayan Efes Pilsen, 13.dakikada farkı 10 sayıya çıkarttı (27-17). Hücumda çok fazla top kaybeden rakibi karşısında iyi organize olan ve Charles Smith ile Bostjan Nachbar’ı iyi kullanan temsilcimiz, skoru da 33-17’ye getirdi. Ryvon Covile’ın turnikesiyle hücumdaki suskunluğunu bozan Fransız ekibine karşı ritmini bozmayan Efes Pilsen, devreyi de 40-29 önde tamamladı.

Mücadelenin üçüncü çeyreğinde ilk dakika içerisinde iki takımda skor bulamazken, Entente Orleans, Austin Nichols ile devrenin ilk sayılarını kaydetti. Bootsy Thornton ve Mario Kasun ile hücumlardan boş dönen ekibimiz karşısında konuk takım, Curti Aldo’nun üçlüğü ile farkı 6 sayıya indirdi (40-34). Kaya Peker ve Maio Kasun’a top indirerek boyalı alanı etkin kullanan Lacivert Beyazlılar, savunmasını da sertleştirerek durumu 49-34’e getirdi. Igor Rakocevic’in de devreye girdiği bölümlerde skor üretimini sürdüren Efes Pilsen, dördüncü çeyreğe de 14 sayı farkla 58-44 üstünlükle girdi.

Karşılaşmanın final periyoduna Anthony Dobbins’in smacıyla giren Entente Orleans, skoru da 58-46’ya getirdi. Daniel Santiago’nun pota altı basketi ve üç sayı çizgisinin gerisinden kendisine yapılan faul atışlarını değerlendirerek takımına üç sayı birden kazandıran Igor Rakocevic, durumu da 63-46 yaptı. Santiago ve Ermal Kurtoğlu ile boyalı alanı kullanan temsilcimiz, son dakikalarında kontrolü elinde bulundurduğu mücadeleden 77-64 galibiyetle ayrılmayı başardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz