« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes parçalandı

Unicaja’ya evinde yenilen lacivert beyazlı ekibin gruptan çıkabilmesi için, kalan 2 karşılaşmasını da kazanması ve üstündeki rakiplerin kaybetmesi gerekiyor.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

EFES Pilsen, Unicaja Malaga’ya hem maçı hem de TOP 16 umutlarını kaybetti, işi artık mucizelere kaldı: 77-79.
Ergin Ataman maç öncesi stratejilerini anlatırken “kısalarını durduracağız” diyordu. “Baskılı oynayacağız, zaman zaman pres yapacağız, sonra da her zaman attığımız kadar atacağız.” Hepsi güzel de, sahada Malaga oyuncuları için idman kukası işlevi gördü Efes Pilsen oyuncuları.  Maç boyunca şuursuzca hücum etti lacivert beyazlılar. Memleketin en mümtaz savunmacılarından Sinan’ın sadece 3 dakika sahada kalmasını anlamadık misal. Sakat değilse sebep neydi? Malaga’nın uyguladığı pres ve savunma üst üste top kayıplarına sebep olurken bir bilinçsizlik hali hakimdi Efes Pilsen’de.
Skandal performanslar
Oyun kurucular Kerem ve Ender toplam 7 sayı, 4 asist gibi skandal performanslarla bitirdiler maçı. Takım da Rakocevic’in eline baktı bütün maç, O da 21 sayı üretse de yetmedi Efes’e.
Tarihinin gelmiş geçmiş en pahalı kadrolarından biri Euroleague dışında kalmak üzere. Efes’in ilk 4’e girmesi için, hem kalan 2 maçını kazanması, hem de üstündeki Rytas ve Partizan’ın kaybetmeleri gerek. Türk basketbolunun Avrupa’daki en ünlü markasının, hem de bu bütçeyle düştüğü durumun sorumluluğunu üstlenecek birileri çıkacaktır diye umuyoruz.

SALON: Darüşşafaka Ayhan Şahenk 

HAKEMLER: Luigi Lamonica (İtalya) (*), Christos Christodoulou (Yunanistan) (*), Milija Vojinoviç (Sırbistan) (*)

1.PERİYOT: 19-17 

DEVRE: 39-41 

3.PERİYOT: 55-60

5 FAUL: Welsch (38.26)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler