Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes mucizesi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Lacivert beyazlılar, CSKA'yı 2 uzatma sonunda devirip Avrupa Ligi'nde çeyrek finale kalırken, akıl almaz olaylar gerçekleşti. Önce Efes'in hataları maçı uzattı. Bitime saliseler kala Nossov'un faulü ve Saviç'in atışları sayıya çevirmesi maçın kaderini yeniden değiştirdi...

<ı>Üçüncü kez kapısında

Basketbolda Avrupa'daki gururumuz olan Efes, daha önce 2 kez kapısından döndüğü Final-Four şansını 3. kez zorluyor. Avrupa Ligi'ndeki başarılı temsilcimiz İstanbul'da 73-58 yendiği CSKA Moskova'yı Rusya'daki rövanşta da ikinci uzatma sonunda 105-98 yenerek büyük bir başarıya imza attı.

<ı>Peşpeşe hatalar

Bu başarı ise mucize sayılabilecek hatalar ve sayıların ardından geldi. Önce normal sürenin sonlarında yaptığı hatalarla Efes, CSKA'nın maçı 74-74'le uzatmaya taşımasına neden oldu. Uzatmada bu kez CSKA akıl almaz hatalar yaptı. Son 1.6 dakikaya 3 sayı geride giren Efes, Hüseyin'in kullandığı 2 faul atışından ikincisini sayıya çevirmesiyle maçı 91-89'a getirdi.

<ı>Saviç affetmedi

Bitime 6 salise kala Nossov topsuz alanda Saviç'e akıl almaz bir faul yaptı. Kazanılan iki faul atışını sayıya çeviren Saviç, kaybedilen maçı 91-91'e getirip 2. kez uzatmaya götürdü. Efes 2. uzatmada rakibini devirdi. Ülkerspor'u eleyen Zalgiris ile çeyrek finalde karşılaşacak lacivert beyazlılar Litvanya temsilcisini elerse Final-Four'a kalacak.

<ı>Hedef Final Four

Coach Aydın Örs, ‘‘CSKA'yı elemek, hele evinde yenmek kolay iş değildi. Birara kazanırken biz hata yaptık, sonra mucize bir şekilde uzatmada onlar hata yaptı. Takımımın performansından memnunum, özellikle Saviç beni çok mutlu etti. Zalgiris güçlü bir takım ancak biz de iyiyiz. Hedefimiz Final-Four ve tüm gücümüzle Zalgiris'e hazırlanacağız’’ dedi.
Bunları da Beğenebilirsiniz