« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes’in Mirsad’ı var : 69-67

Utku ERGÜN
SON GÜNCELLEME

Baştan sona büyük çekişme içinde geçen karşılaşmanın ilk yarısını 40-39 önde kapatan F.Bahçe, rakibinin genç yıldızını durduramadı. Serdar’ın son saniyede kaçırdığı faul ise maçın kaderini belirledi.

Ligin iki dev takımının heyecanı yüksek, olaylı mücadelesinde Efes Pilsen, F.Bahçe'yi 69-67 yendi. Naumoski'yi İbrahim ile durduran Fenerbahçe, bu oyuncunun ürettiği sayılara Comegys'in çember altı etkinliğini de ekleyince oyuna ortak oldu. Arzuladığı hücum düzenini bir türlü kuramayan Efes, bir ara 10 sayı öne geçmesine rağmen savunmada aksayınca ilk yarıyı 40-39 geride kapadı. Çekişme ve gerilim ikinci yarıda da sürdü. Bir top kapma mücadelesinde Zaza ile Mirsad birbirine girince ortalık karıştı. Olayı yatıştırmak isteyen Tamer'in kenardan sahaya girdiği için diskalifye edilmesinden sonra başlayan karşılaşmada oyuna ağırlığını koyan Mirsad, Efes'in ribaunt ve skor gücünü üstlendi. Oyunun sonuna dek süren çekişmede Fe.Bahçe kritik hatalar yapınca Efes maçtan 69-67 galip ayrıldı.

SALON: Ayhan Şahenk

HAKEMLER: Fatih Dalay (*) Murat Biricik (*)

EFES: Mirsad (****) 20, Naumoski (***) 16, Semllers (**) 4, Murat (***) 10, Ufuk (***) 15, Volkan (**) 2, Hüseyin (**) 2, Tamer (*)

F.BAHÇE: Zaza (**) 5, Turner (**) 10, İbrahim (****) 30, Comegys (***) 16, Levent (***) 3, Hicri (*), Güray (*), Serdar (**) 3.

İLK YARI: 40-39 Fenerbahçe lehine 5 FAUL: Zaza (27.26) Murat (39.57) DİSKALİFİYE:Tamer (27.26)


Bunları da Beğenebilirsiniz