« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes görünümlü mağlubiyet

Beko Basketbol Ligi'nin 6.haftasında lider Efes Pilsen, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmada Galatasaray Cafe Crown'ı 83-73 mağlup etti.

Alper DÜLGERCİ
SON GÜNCELLEME

Olaylı derbi sonrasında, “Tufan görünümlü Cemal Nalga” skandalıyla sarsılan G.Saray Cafe Crown, sıkıntılı günlerin ardından Efes Pilsen karşısında tutunamadı.    

DÜN akşam maçın olduğu saatlerde salona gelemeyen sporseverler “Kobe Bryant görünümlü” Thornton’ı kaçırdılar mesela. O ne performanstı ama. 20 sayıyı henüz 3. çeyrek dolmadan bıraktı GSCC potasına, ardından da son çeyreği kenarda oturarak geçirdi. Savunması ve asistleriyle daha ilk çeyrekte maçı Efes’e getiren Kerem’i izleyemediler. Rakocevic’i göremedik Efes’te, ama Kasun ve Kaya’nın pota altı hegamonyasına şahit olduk salonda. Efes ribauntlarda 35–18’lik üstünlük kurarken, “Tufan görünümlü Cemal Nalga”nın yokluğu kadar bu oyuncuların harika oyunları da büyük etkendi.

Keyif veren direniş
2. çeyrekte fark 23’e çıktığında maçın gidişi belliydi. Buna rağmen maçı bırakmayan bir GSCC kaçırdı maçı izlemeyen basketbolseverler. 20 sayıyla oynayan Rancik’i, GSCC direnişini izlemek çok keyifliydi. Oysa bu ülkenin ve Avrupa’nın Jasaitis, Kerem, Kasun, Nachbar gibi üst düzey oyuncularını canlı izlemek hem ucuz, hem de kışın salonlar sıcak oluyor. Efes’in ciddiyetini, GSCC’ın haysiyetli mücadelesini takdir ediyoruz buradan.

? SALON: Ayhan Şahenk
? HAKEMLER: Mehmet Keseratar (***), Kaan Büyükçil (***), Yener Yılmaz (***)
? EFES PİLSEN: Kerem Tunçeri (**) 8, Sinan (**) 8, Thornton (***) 20, Kaya (**) 4, Kasun (**) 9, Smith (**) 8, Nachbar (***) 12, Ermal (*) 4, Ender (*) 5, Shumpert (*) 5
? GALATASARAY CAFE CROWN: Can (*) 7, Evren (**) 9, Jasaitis (**) 10, Wilkinson (***) 14, Rancik (***) 20, Washington (*) 3, Murat (*) 3, Polat (*) 2, Caner (*) 5
? 1.PERİYOT: 28-14, ? İLK YARI: 45-31 (E.Pilsen lehine), ? 3.PERİYOT: 63-49

Skandalın kahramanları tribünde

POTADAKİ skandal sonrası Galatasaray Cafe Crown’un başında dün sahaya genç takım antrenörü Sinan Ömeroğlu çıktı. Disiplin Kurulu tarafından tedbirli olarak müsabakalardan men edilen Cemal Nalga ve Tufan Ersöz takım arkadaşlarına tribünden destek oldu. Maçı Galatasaray yönetimi adına Mümtaz Tahincioğlu, Ali Haşhaş ve Cemal Özgörkey takip etti. Sarı kırmızılı taraftarlar maça ilgi göstermedi.

Seyirci ilgisi içler acısı

VIP ve Basın tribünleri mevcudu, salondaki biletli seyirci sayısından fazlaydı. Dünya Basketbol Şampiyonası’na evsahipliğimiz öncesi seyirci ilgisi içler acısı.

F.Bahçe derbisini 8 binden fazla taraftarının önünde oynamıştı G.Saray. Bu kez sarı kırmızılı taraftara ayrılan yerde 30’dan (yazıyla otuzdan) biraz fazla seyirci, 15 adet de güvenlik görevlisi vardı.

Koç Ataman’ın bir hücumda kafası fena attı. Top kaybına sinirlenen koç acil mola istedi, sonra da taktik tahtasını hırsla yere çarptı. Farka rağmen Efes ciddiyetini anlatan bir enstantaneydi bu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler