« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes Galatasaray'ı köpürttü

Beko Basketbol liginde Efes Pilsen, Galatasaray Cafe Crown ile karşılaştı. Cemal Nalga skandalının ardından idari ve teknik kadrosu olmayan sarı kırmızılı takım Efes karşısından kötü bir performans sergiledi.

A.A
SON GÜNCELLEME

Beko Basketbol Ligi'nde Efes Pilsen,  Galatasaray Cafe Crown'ı 83-73 yendi.
Cemal Nalga skandalının ortaya çıkmasıyla idari ve teknik kadronun  görevine son verilen sarı-kırmızılı takım, başta savunma olmak üzere Efes Pilsen  karşısında gösterdiği kötü performans sonucu yenilgiden kurtulamadı.

Karşılaşmaya iyi başlayan Efes Pilsen, dış atışlarda Thornton, pota  altında da Kasun ile bulduğu basketlerle 6. dakikada 14-6 öne geçti. Savunmada  oldukça etkisiz bir görüntü ortaya koyan ve çıktığı hücumları da kötü kullanan  Galatasaray Cafe Crown karşısında üstün oyununu devam ettiren Efes Pilsen, ilk  periyodu 28-14 önde geçti.

İkinci periyoda da etkili oyununu taşıyan Efes Pilsen, organize  hücumlarla üst üste basketler bularak, 16. dakikada farkı 23 sayıya çıkararak,  skoru 40-17 yaptı. Sarı-kırmızılı takım, Wilkinson ve Jasaitis ile bulduğu  basketlerle farkı eritmeye çalışırken, ev sahibi takım, kontrollü oyununu  sürdürerek ilk yarıyı da 45-31 önde tamamlamayı bildi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Thornton ve Kerem Tunçeri ile dış  atışlardan skor bularak başlayan Efes Pilsen, 25. dakikada farkı 21 sayıya  (56-35) çıkardı. Özellikle savunmada Cemal Nalga'nın yokluğunu hisseden  sarı-kırmızılı takım, Rancik ve Wilkinson ile ayakta durmaya çalıştı. Efes  Pilsen, son çeyreğe de 63-49 önde girdi.

Efes Pilsen, zayıf rakibi karşısında son periyotta da etkili  performansını sürdürerek, baştan sona üstün oynadığı karşılaşmadan 83-73 galip  galip ayrıldı.

Salon: Darüşşafaka Ayhan Şahenk
Hakemler: Mehmet Keseratar, Kaan Büyükçil, Yener Yılmaz
Efes Pilsen: Kerem Tunçeri 8, Sinan 8, Thornton  20, Kaya 4,  Kasun 9, Smith 8, Nachbar  12, Ermal4, Ender5, Shumpert 5
Galatasaray Cafe Crown: Can7, Evren 9, Jasaitis 10, Wilkinson14, Rancik  20, Washington 3, Murat3, Polat2, Caner5
1. Periyot: 28-14
Devre: 45-31 (Efes Pilsen lehine)
3. Periyot: 63-49


Bunları da Beğenebilirsiniz