« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes, Fener'den özür diledi

Efes Pilsen Kulübü, Fenerbahçe Ülker ile oynanan Beko Basketbol Ligi play-off serisinin ikinci maçı öncesinde skorboardda 61-16 şeklinde rakamların çıkması ile ilgili bir açıklama yaptı.

A.A
SON GÜNCELLEME
Efes Pilsen Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, maç öncesi skorboard ile ilgili denemelerde son olarak böyle bir yazının çıktığı hatırlatılarak, konunun tekrar edilmemesi için gerekli özenin gösterileceği bildirildi.

Yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“22 Mayıs tarihinde Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanan play-off müsabakası öncesinde skorboardda basketbol ile ilgisi olmayan bazı rakamların yer aldığını bugün basın yoluyla öğrenmiş bulunmaktayız. Söz konusu olayla ilgili olarak yaptığımız araştırmada Efes Pilsen-Fenerbahçe Ülker takımları arasında oynanan play-off maçından saatler önce skorboardda çeşitli deneme yazılımları yapıldığı öğrenilmiştir. Ancak söz konusu deneme yazılımlarının en sonuncusu skorboardda 61-16 olarak yansıyan rakamlar olmuştur. Maçın başlamasından yaklaşık bir saat öncesinde açılan skorboardda yukarıda belirttiğimiz rakamlar görülmüş, ancak bunun fark edilmesinin ardından kısa süre içerisinde kaldırılmıştır. Öte yandan, söz konusu rakamların skorboardda görülmesinden dolayı hiçbir tatsız olay yaşanmamıştır.

Kulübümüz çalışanlarının ve yöneticilerinin bilgisi ve kontrolü dışında gerçekleşen bu olaydan ötürü büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isteriz. Böyle olayların tekrar edilmemesi için gerekli özen gösterilecektir.”

Bunları da Beğenebilirsiniz