« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes fener’ı yıktı 72-69

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Büyük bir çekişme içinde geçen maçta F.Bahçe bir ara farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Ancak Efes Pilsen karşılaşmanın son 3 dakikasındaki etkili oyunu ile gülen taraf oldu. F.Bahçe’de İbrahim attığı 30 sayı ile yıldızlaştı...

Efes Pilsen bu sezon daha önce iki kez karşılaştığı ve yenildiği rakibi karşısında maçı da uzun süre geride götürdü. Devreyi 34-33 önde kapayan F.Bahçe son dakikalarda oyundan düşünce Efes sarı lacivertli rakibi karşısında bu sezonki ilk galibiyetini aldı. Efes'te özellikle Naumoski ve Volkan günün yıldızlarıydı.

Efes Pilsen, uzun süre geride götürdüğü karşılaşmada F.Bahçe'yi son 3 dakikadaki etkili oyunu ile yenerken, rakibinden ilk yarıdaki maçın da rövanşını almış oldu: 72-69.

F.Bahçe oyunun ilk bölümünde hücum ribaundlarında rakibine üstünlük kurup, İbrahim ve McRae ile sayılar bulurken, Efes Pilsen savunmasını bir türlü oturtamadı. Etikili oyununu sürdüren sarı lacivertliler, 15. dakikada farkı 10 sayıya kadar çıkardı: 32-22. Bu dakikadan sonra alan savunmasına dönen Efes, Naumoski, Saviç ve Hüseyin ile sayılar bulup, farkı kapadı. Devre 34-33 Fener'in üstünlüğünde geçildi.

İkinci yarı da büyük bir çekişme içerisinde geçti. Efes, alan savunmasını sürdürürken, Tabak'ın faul problemine girmesi Fener'in oyun düzenini bozdu. Naumoski ve Volkan'ın skor yükünü sırtladığı Efes, bitime 3 dakika kala rakibini yakaladı: 62-62. Kontrollü ve baskılı oyununu sürdüren Efes, F.Bahçe'nin hatalarından da iyi yararlandı ve salondan 72-69 galip ayrıldı.

SALON: Ayhan Şahenk

HAKEMLER: Mehmet Keseratar (**), Emin Moğolkoç (**)

EFES PİLSEN: Hidayet (**) 2, Saviç (***) 8, Ufuk (***) 13, Hüseyin (***) 9, Naumoski (****) 25, Volkan (****) 10, Drobnjak (**) 5

FENERBAHÇE: Gilmore (*) 6, İbrahim (***) 30, McRae (**) 12, Tabak (**) 10, Mustafa (*) 4, Serdar (*) 4, Tamer (*) 3, Tatü (*), Ermal (*)

İLK YARI: 34-33 F.Bahçe lehine

5 FAUL: Tabak (34.05), Mustafa (37.56) (F.Bahçe), Saviç (36.54), Ufuk (39.42) (Efes Pilsen)CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz