« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Efes Fener’i yakaladı

Lacivert beyazlılar, evinde oynadığı ikinci maçı kazanarak finalde durumu 1-1’e getirdi.

Alper Dülgerci
SON GÜNCELLEME
EFES Pilsen Antrenörü Ergin Ataman, kısalarına o kadar güveniyordu ki, Kasun’un yokluğunda ikinci kapışmaya Kaya ve çevresine dizdiği 4 “atarla” başladı. Ribaundlarda Fenerbahçe Ülker tarafından ezildi Efes. Ama devre biterken Efes’in 12 asistine karşılık Fenerbahçe 2 asist üretebilmişti. Devreyi yalnızca 5 sayıyla geride kapadıysa F.Bahçe, Mrsiç’in 2. çeyreğin sonunda gözü kapalı soktuğu iki üçlük sayesinde oldu.

Öyle ki, iki hücumda üst üste önce Sinan, ardından da Smith’le eşleşti pota altında Mirsad, ancak Fener gardları bu eşleşme garabetlerinden maç boyu faydalanacak topları indirmediler. 3. çeyrekte o ana dek “oyun bozucu” rolünde sahada dolaşan F.Bahçe gardlarının biraz olsun kıpırdamasıyla skor kafa kafaya ilerlese de, malumun ilanı için son çeyreği beklememiz gerekti.

Pota altında inanılmaz üstünlüğü bulunan Fener, oyunu içeriye yıkmaktansa Efes’i taklit edip dışarıdan atarak kazanmaya soyununca işin altından kalkamadı. İlk maçta toplam 12 üçlük deneyen ve bunların 7’sini sokan F.Bahçe Ülker, bu kez 29 tane denedi, hem de pota altını oyun alanına çevirecek ateş gücü varken. Serinin 3. maçı salı günü Abdi İpekçi Arena’da.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler