ANKARA HABERLERİ

'Efendisi olmayan kadınlar' Çankaya'da

DHA
29.03.2016 - 10:44Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- ÇANKAYA Belediyesi'nin organizasyonunda gerçekleşen ve boyun eğmeyen kadınların hikayelerinin anlatıldığı 'Efendisi Olmayan Kadınlar' gösterisi, Çankayalılara unutulmaz bir gece yaşattı.
Her geçen gün daha fazla hissedilen kadın sorununa farklı bir açıdan parmak basmak ve bu sorunu işaret etmek için yapılmış bir gösteri olan “Efendisi Olmayan Kadınlarö, sanatseverlerle buluştu. Çankaya Belediye Başkanvekili Kadir Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli ve çok sayıda izleyicinin katıldığı gösteri, Çankaya Belediyesi'nin organizasyonunda Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu'nda sahnelendi.
Erkek hegemonyasını kabul etmeyen kadınların hikayesinin sözlü ve müzikal şekilde izleyiciye aktarıldığı gösterinin anlatıcılığı ve şiirlerin yorumculuğu gazeteci Tayfun Talipoğlu tarafından yapılırken şarkı ve türküler Mustafa Özarslan tarafından yorumlandı. İlk boyun eğmeyen kadın Lilith'in hikayesiyle başlayan gösteride ikiliye Grup Çığ da müzikleriyle eşlik etti.
Efendisi olup da rahat eden kadınların aksine, efendisi olmayan kadınların hikayesinin müzikal biçimde anlatıldığı gösteride izleyiciler zaman zaman türkülere de eşlik ederken yıllar boyunca Bir Yol Hikayesi Bam Teli programıyla Türk halkının beğenisini kazanan Tayfun Talipoğlu, salonu dolduran izleyicilere Bam Teli programının devam edeceği müjdesini verdi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden 'Efendisi olmayan kadınlar' Çankaya'da hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Efendisi olmayan kadınlar' Çankaya'da haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı