Gündem Haberleri

  ’Efendiler’ diyemezsin

  Hürriyet Haber
  19.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Özdemir Özok, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın, Danıştay’ın okul yolunda türbanı yasaklayan kararına tepkisini eleştirdi.

  Özok, "Danıştay kararını uygun bulmayabilirsiniz, kesinleşmiş bir kararı eleştirebilirsiniz ama bu durum size yürümekte olan bir davaya bakan ve Anayasal güvenceye sahip yargıçlara, ’efendiler’ diye başlayan ve ’Danıştay değil. Diyanet çözer’ benzeri sözlerle suçlama ve itham etme olanağını asla vermez" dedi. Baro başkanları krize dönüşen CMK avukatlığı ve ödenek yetersizliği ile ilgili olarak dün Ankara’da toplandı. Özok açılış konuşmasında Danıştay’ı topa tutan hükümete çattı ve şöyle dedi:

  AB’DE OLMAZ

  Yapılanlar devletin çatısını oluşturan erkler arasında çatışma anlamı taşıyor. Bu yaşananlar hükümetin zaman zaman AB’ye uyum adı altında referans gösterdiği "hukuk devletiyim" diyen hiçbir Avrupa ülkesinde asla görülemez.

  KURTLAR VADİSİ

  AB’ye uyum adı altında, insan hakları savunuculuğu ekseninde etnik milliyetçiliği kaşıyan aydın girişimleri, kırsaldan kentlere inen bölücü başı yandaşlarının bombalı saldırıları, varoşlardaki küçük çocukların eylemlerde kullanılmaları, densiz bir kişinin İslam dinine yaptığı haksız saldırıyı telin toplantılarının yobazların gösterilerine dönüşmesi ve "geleceğini düşünen kahraman olamaz" gibi ilginç bir sloganla akıl yerine şiddet pompalayan ve devlet büyüklerinin maaile seyrettikleri gişe rekorlarını alt üst eden hayal ürünü dizilerin gösterildiği ve daha pek çok benzer olumsuz örneklerin sıralanabileceği sorunlar sarmalı haline gelmiş bir toplumsal yapıya yönelmiş bulunmaktayız.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı