AYDIN HABERLERİ

Efeler’de Eğitim Öğretim Yılı Dualarla Açıldı

IHA
28.09.2015 - 16:30Son Güncelleme : 28.09.2015 - 16:31

AYDIN'IN EFELER İLÇESİNDE 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DÜZENLENEN TÖREN İLE AÇILDI. AÇILIŞ TÖRENİNDE ŞEHİTLER İÇİN LOKMA DÖKTÜRÜLEREK DUA EDİLDİ.

IHA

Aydın’ın Efeler ilçesinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı tören ile açıldı. Açılış töreninde şehitler için lokma döktürülerek, dua edildi.
Efeler ilçesindeki Cumhuriyet İlkokulu’nda 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni düzenlendi. Törene Efeler Kaymakamı İzzettin Sevgili, Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özmen, İlçe Sağlık Müdürü Esma Gürsoy, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Esen, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Muharrem Vural, daire müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak konuşan Okul Müdürü Muharrem Vural, "Okulumuz yeni eğitim öğretim yılında, 60 öğretmen, 1 memur, 2 hizmetli ve bin 37 öğrenci ile hizmet verecektir. Okulumuzda Fatih Projesi kapsamında interaktif tahtalarımızın kurulumu ve montajı gerçekleştirilmiş olup, bakanlığımızın ücretsiz olarak dağıttığı ders kitapları da eksiksiz olarak öğrencilerimize teslim edilecektir. Büyük Önder Atatürk’ün dediği gibi, tek bir şeye ihtiyacımız vardır, o da çalışkan olmaktır. Yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diler, öğrencilerimize başarılar dilerim" dedi.
Okul müdürünün konuşmasının ardından 4’üncü sınıf öğrencileri okula yeni başlayan 1’inci sınıf öğrencilerine çiçek vererek, "okulumuza hoş geldiniz" dediler.
Eğitimin bireyin ve toplumun gelişmesini sağlayan, ekonomik kalkınmayı destekleyen, milli ve manevi değerlerimizi koruyup geliştirerek gelecek nesillere aktaran olmazsa olmaz, vazgeçilmez ve ertelenemez bir süreç olduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Özmen, "Bir ülkenin kendisini nasıl tanımladığının ve kendisine nasıl bir gelecek hazırladığının en önemli göstergesi o ülkenin eğitim sistemi ve onun ne ölçüde hayata geçirildiğidir. Yeni dönemde tüm öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerimize başarılar diliyorum" diye konuştu.
"BUGÜNÜN KÜÇÜKLERİ GELECEĞİN CUMHURBAŞKANI OLACAK"
Efeler Belediye Başkanı Özakcan, bugünün küçüklerinin geleceğin cumhurbaşkanı olacağını belirterek başladığı konuşmasında, "Bugün küçükleri, yarının büyükleri olacak. Bugün birbirleri ile konuşmaya daha çok ihtiyaç duyan sevgili küçüklerimiz, geleceğin cumhurbaşkanı, başbakanı, öğretmeni, mühendisleri, kısacası Türkiye’nin geleceği olacaklar. Değerli öğretmenler çocuklarımızı korku ile değil, sorgulayan, özgüveni yüksek, eleştiren bir yapı ve karakter kazandırmak üzere yetiştirelim. Her şeyden önce dürüstlük, önce ahlak ve önce insan diyerek yetiştirelim. Elbette bilgi ile donatılmaları onların gelecekte çok daha saygın yer kazanmalarını temin yönünde önem kazanıyor ama, bu ülkenin geleceği olarak her şeyden önce, güvenilir, dürüst, büyüklerine saygılı, küçüklerine sevgi ve şevkat duyan bir nesil yetiştirelim" ifadelerini kullandı.
"ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ MESELESİ EĞİTİMDİR"
Ülkenin en önemli meselesinin eğitim olduğunu kaydeden Kaymakam Sevgili, konuşmasına şöyle devam etti;
"Dünyada Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilen 200’ün üzerinde devlet var. Bu devletler az gelişmiş, bir kısmı gelişmekte olan ve diğer kısmı da gelişmiş ülkelerdir. Gelişmiş ülkelerle eğitim, ekonomik refah ve milli gelir noktalarında malesef büyük bir mesafe vardır. Büyük Atatürk’ün bize göstermiş olduğu ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkartabilmemiz için bu farkı mutlaka kapatmamız lazım. Ülkemizin en önemli meselesinin eğitim meselesi olduğuna inanıyorum. Bu aradaki farkı da eğitime göstereceğimiz önem, vereceğimiz değer ile kapatabiliriz. Eğitim bir milletin geleceğini inşa etmektir"
ŞEHİTLER İÇİN DUA OKUNDU
Konuşmaların ardından Emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Dilaver Çam tarafından son aylarda ülkemizde yaşanan terör olaylarında şehit düşen asker ve polisler için dua okundu. Terör olaylarının son bulması dileğiyle şehitler için döktürülen lokmadan protokol üyelerine ve törene katılanlara ikram edildi.
KAYMAKAM SEVGİLİ’NİN SORULARI ÇOCUKLARI TERLETTİ
Protokol üyeleri tarafından son olarak 2015-2016 eğitim öğretim yılının açılışı nedeniyle açılış kurdelası kesilerek sınıflar dolaşıldı. 4’üncü sınıflardan birinin sınıfına giren protokol üyeleri öğrencilerle bir süre sohbet etti. Kaymakam Sevgili yerel yönetimler ile ilgili sorduğu sorularla terleyen öğrenciler, verdikleri doğru cevaplarla ’Aferim’ aldılar.
Tören protokol üyeleri ve öğretmenlerin günün anısına toplu olarak fotoğraf çekilmesi ile son buldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Efeler’de Eğitim Öğretim Yılı Dualarla Açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 16 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Efeler’de Eğitim Öğretim Yılı Dualarla Açıldı haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:51
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:10
  • Yatsı
   20:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı