AYDIN HABERLERİ

Efeler Belediyesi Ve Ayto’dan Önemli İşbirliği

IHA
28.07.2015 - 11:40Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYESİ YETKİLİLERİ, AYTO'YU ZİYARET ETTİ

IHA

Efeler Belediye Başkanı, Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Ziyarette AYTO Meclis Başkan Yardımcısı Fatih Namık Talay, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları M. Fatih Erkul, Coşkun Cerit, Yönetim Kurulu Üyeleri Ergün Evran, Denizhan Sandıklılı, Nuri Tuncal, Şenol Bakış ve Ufuk Devrim hazır bulundu.
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan ziyaretinde AYTO İnşaat Meslek Komitesinin gündeme getirmiş olduğu imar izinleri ile ilgili sıkıntıların çözümlenmesi ve yaşanan gelişmeleri dile getirdi. Özakcan, “Biliyorsunuz biz yeni kurulan bir Belediye olduğumuz için öncelikle fiziki şartlarımız ile ilgili olumsuzlukları gidermek adına epeyce mesai harcadık, daha sonra kadrolarımızın oluşması ile uğraştık. Sistem yavaş yavaş yerine oturdu. Şu anda imar izinleri ile ilgili bir aksaklık olduğunu düşünmüyorum” dedi.
KENTİ YÖNETENLER SÜREKLİ İSTİŞARE ETMELİ
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan’ın Aydın Ticaret Odası’nı ziyaretinden oldukça memnun kaldığını ifade eden AYTO Başkanı Hakan Ülken, imar izinleri konusunda yaşanan sıkıntıların sona erdiğini, kenti yönetenlerin koordineli olarak sürekli istişare etmeleri gerektiğini belirterek istişarelerin sonucunda da kente olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. Aydın ekonomisi ve ticari hayatı hakkında görüş alışverişinde bulunulduğu ziyarette Başkan Ülken “Konu Aydın ise kentin tüm dinamikleri milli takım ruhu ile hareket etmeli ki o kent gelişebilsin” dedi.
SREBRENİTSA İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ
01-04 Mart 2015 tarihlerinde Aydın Ticaret Odası’nın Bosna Hersek’e yapmış olduğu iş ve inceleme gezisini gündeme getiren Hakan Ülken “Aydın Ticaret Odası olarak Mart ayında Bosna Hersek ile başlattığımız işbirliği çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Bosna Hersek’den bir heyet şehrimizi ziyaret edecek, bu ziyaret sırasında da Bosna Herseğin ticari olarak en büyük şehri olan Srebrenitca ile kardeş oda olacağız, aynı şekilde kardeş şehir olma talepleri de bulunmaktadır. Efeler İlçemiz ile Srebrenitca’nın kardeş şehir olmasından biz de çok memnun olacağız” dedi.
Srebrenitca’nın Efeler İlçesine kardeş şehir olabilmesi için Efeler Belediye Meclis toplantısında görüşülmesi gerektiğini ifade eden Efeler Belediye Başkanı Özakcan, “ Srebrenitca’nın bize kardeş şehir olmasından bizde memnuniyet duyarız ancak bunun için bize müracaat etmeleri gerekir, daha sonra Belediye Meclisi olarak karar almalıyız” diye konuştu.
Aydın Ticaret Odası olarak yurt dışı tanıtım atağının hızlanarak devam edeceğini belirten Başkan Ülken, “Önümüzdeki süreçte İtalya’nın Milano şehri ve ABD’nin New Jersey eyaletlerine fuar ziyaretlerimiz olacak, bu ziyaretlerimizde işbirliklerimiz içinde Efeler İlçemizi mutlaka gündeme getireceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Efeler Belediyesi Ve Ayto’dan Önemli İşbirliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Efeler Belediyesi Ve Ayto’dan Önemli İşbirliği haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:41
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:06
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı