AYDIN HABERLERİ

Efeler Belediyesi Şükrü Tül Parkı’nı Hizmete Açacak

IHA
09 Eylül 2015 - 17:28Son Güncelleme : 09 Eylül 2015 - 17:29

EFELER BELEDİYESİ, KUYUCULAR MAHALLESİ'NDEKİ ŞÜKRÜ TÜL PARKINI HİZMETE AÇACAK.

IHA

Efeler Belediyesi, Kuyucular Mahallesi’nde Dokuz Eylül Üniversitesi Müzecilik Bölümü Öğretim Görevlisi, Aydınlı Arkeolog Şükrü Tül’ün adını verdiği parkı hizmete açıyor.
Geçtiğimiz yıl hayata veda eden Dokuz Eylül Üniversitesi Müzecilik Bölümü Öğretim Görevlisi, Aydınlı Arkeolog Şükrü Tül’ün isminin verildiği park 10 Eylül Perşembe günü düzenlenecek tören ile açılacak.
Aydın-Ödemiş Karayolu üzeri, Kuyucular Mahallesinde saat 16.00’da gerçekleştirilecek etkinlikle açılacak olan park 1050 metrekare alan üzerine kuruldu. Çeşitli ağaçlandırmalar ile yeşillendirilen parkta; çocuk oyun aletleri, spor aletleri, oturma guruplarının yanı sıra Mahalleyi simgeleyen süs kuyusu bulunmakta.
“AYDINLI DEĞERLERİMİZİN İSİMLERİ PARKLARIMIZA VERİLECEK”
Şükrü Tül Parkı ile ilgili açıklama yapan Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan,”Erkenden aramızdan ayrılan Aydınlı Şükrü Tül, 9 Mart 2015 Pazar günü Aydın Tabip Odası ve Efeler Kent Konseyi’mizin ortaklaşa düzenlediği ’Sebah ve Joaillier Aydın’da’ isimli etkinliğe konuşmacı olarak katılmıştı. Tül, Fransız Fotoğrafçılar Sebah ve Joaillier’in 1900’lü yılların başlarında Aydın’da çektikleri fotoğraflarla Aydın’ın tarihini anlatmıştı. Maalesef Şükrü Tül düzenlenen bu etkinlikten birkaç gün sonra aramızdan ayrıldı. Efeler Belediyeis olarak meclisimizde kendisinin ismini Kuyucular Mahallesi’ndeki parkımıza verme kararı aldık. Sağlıklı ve mutlu toplum oluşturmanın gerekliliklerinden biri de parklardır. Aydınlı değerleri, sanatçıları, bilim insanlarını, geçmişte kentimize hizmet etmiş olanları, parklarımıza isimlerini vererek onları yaşatmak, gelecek kuşaklara öğretmek istiyoruz. Daha büyük güzelliklerle ilçemizi güzelleştirdiğimiz daha huzurlu ve mutlu ortamları oluşturduğumuz geleceğe umutla baktığımız bir Efeler ilçesi oluşturmaya devam edeceğiz. Bu parklarda Efeler ilçesindeki sakinlerimizin huzur ve mutluluk bulmasını diliyorum” diye konuştu.
ŞÜKRÜ TÜL KİMDİR?
Şükrü Tül, 24 Mayıs 1956 günü Aydın’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Klasik Arkeoloji Bölümü’nden mezun oldu. Uluslararası kitaplarda bölümler yazdı, ulusal bilimsel toplantılarda bildiriler sundu, bu sunumlara kitaplarında da yer verdi. “Apostolos Psaltoff madalyası”, “İzmir zencilerinin üretimi cam bilezikler”, “Gilbert Epik’ten alınarak:İzmir yangını için şiir”, “16. yüzyıldan günümüze Namazgah çevresi”, “Aydın’dan erken fotoğrafik kayıtlar”, “Güzelhisar Ulucamisi”, “Mythological expression and cultural approaches under geological and geomorphological aspects” (Jeolojik ve jeomorfolojik açıdan mitolojik anlatım ve kültürel yaklaşımlar), “William Sherard’ın Botanik Bahçesi, “İzmir’in Büyükbaba Saatleri”, “İzmir Aileevleri” adlı yayınları hazırladı. “Şirince-Bir Zamanlar Çirkince”, “Türkiye’nin Antik Kentleri”, “Aigai-Aiolis’te Bir Dağ Kent” adlı kitapları yayımlandı. Pek çok özel dergi sayısını hazırladı. “Ege Gezisi”, “Gediz”, “Kuşadası”, “Yörük Ali”, “İzmir”, “Aydın” ve “9 Eylül” belgesellerine imza attı. Pek çok kurum tarafından ödüllendirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Efeler Belediyesi Şükrü Tül Parkı’nı Hizmete Açacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Eylül 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Efeler Belediyesi Şükrü Tül Parkı’nı Hizmete Açacak haberi güncellenecektir.

  AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:33
  • Guneş
   06:19
  • Öğle
   13:23
  • İkindi
   17:08
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı