AYDIN HABERLERİ

Efeler Belediyesi İlçeyi Kırmızı Beyaza Boyadı

IHA
19.09.2015 - 15:36Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYESİ TÜRK BAYRAĞI DAĞITMA KAMPANYASI BAŞLATTI.

IHA

Efeler Belediyesi, Meclis Kararı ile ilçede Türk Bayrağı dağıtma kampanyası başlattı. Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, Meclise gelen önergede bu konuda belediye olarak çalışmalarının olduğunu ifade ederek kampanyayı en kısa sürede başlatacaklarını belirtmişti. Özakcan’ın açıklamasının ardından kampanya çalışmaları hız kazanarak bayrak dağıtma kampanyası başlatıldı.
BELEDİYE ÖNÜNDEN BAŞLANDI
Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, belediye personeli ve bir grup vatandaş ile belediye önünde toplandı. Başkan Özakcan bayrak dağıtma kampanyasının startını verdi. Bayrağın Türk Milleti için önemini ifade eden Başkan Özakcan, "Son günlerde ülkemizin yıllardır çekmekte olduğu terör olaylarından dolayı yaşadığı acıların artık bitmesini istiyoruz. Hiç bir yurttaşımızın, hiçbir ayrım gözetmeden terörden dolayı yaşamını yitirmesini kabul etmiyoruz. Bizim bayrağımız tüm yurttaşlarımızın simgesidir. Biz Türkiye Cumhuriyeti olarak bütün, etnik köken, mezhepsel farklılıklarıyla Türk Vatandaşı olarak kabul ettiğimiz ve Türkiye Cumhuriyeti kimliğini taşıyan her yurttaşımız ile ulusumuzun simgesi ve temsili olan bayrağımıza sahip çıkmak adına bu kampanyayı başlattık. Bayrağımız, vatanımızın birliği, bütünlüğü ve kardeşliğimiz, barış içerisinde yaşama arzumuz en büyük değerimizdir. Belediye olarak bayraklarımızı satın almış ve çalışmalarımıza başlamıştık. Belediye Meclisimiz ve ilçe halkımızdan da gelen talep üzerine bu kampanyaya hız vererek kampanyamıza start verdik. 7’den 70’e bütün yurttaşlarımızın sahip çıkması gereken en kıymetli varlığımız olan bayrağımızın ne büyük önem taşıdığının hepimiz bilincindeyiz. Ülkemizde bayrağımız inmeyecek, ezanımız susmayacak, ülkemizin birlik, beraberlik ve kardeşliği de bozulmayacak" dedi.
Başlatılan bayrak kampanyasından dolayı Başkan Özakcan’a teşekkür eden, Gönül Çelik, "Bu kampanya milletçe ihtiyacımız olan bir şeydi. Son zamanlarda terör olayları arttı ve fazlaca şehit verdik. Bütün herkes kardeştir. Bir arada yaşadık ve yaşıyoruz. Bu birliğimizi devam ettirmek istiyoruz" ifadelerini kullandı. İlçe esnaflarından Arsunar Kılınç, "Bayrak hepimizin şerefi, gururu, onuru ve alnımızın akıdır. Ülkemizdeki gönderlerden bayrağımızı indirmeye çalışanlar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaklar" diye konuştu.
Belediye önündeki tören sonrası belediye personeli, esnaflar başta olmak üzere ilçe halkına Türk Bayrağı dağıtarak ilçeyi kırmızı beyaza boyadı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Efeler Belediyesi İlçeyi Kırmızı Beyaza Boyadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Efeler Belediyesi İlçeyi Kırmızı Beyaza Boyadı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:06
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:29
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı