"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

EEEEE, nasıl derler, merhaba!

Hani böyle yeni bir yerde yazmaya başlayan yazar tribi vardır.

Nedense zor olan ilk yazı için (Hakikaten niye zordur yahu?) böyle bir “Ben niye buradayım?” konusunu seçer.
İşte anlatır da anlatır, “Bu güzide müessesede siz değerli okurlarımla buluşmuş olmaktan çok mutluyum, gururluyum, gencim, güzelim, dünya ayaklarımın altında…”
Vallahi böyle bir niyetim yok.
Hem biz zaten kağıt üstünden tanışıyoruz.
Artık Hürriyetim’de haftanın üç günü böyle sanal bir ambiansta buluşacağız.
Bana sınırsız saçmalama özgürlüğü vermek gibi tehlikeli bir karar aldılar.
Kendilerinin bileceği bir şey tabii ki.
Ben bu vesileyle sizlere Seyir Hidrografi ve Oşinografi Dairesi’nin eksiklerinden bahsedecebileceğim mesela.
Sonra başucu kitabım olan 750 maddelik “Encyclopedia of Unusual Sex Practices”den değerli bölümleri burada sizinle paylaşmam mümkün olabilir.
Bunu aslında Hürriyet’te yayınlamak istemiştim ama arkadaşlar sağolsunlar, cebir yoluyla filan da olsa engel oldular.
Aslında bunlar yeşil sahalarda görmek istemediğimiz hareketler ama ben de bir noktada kendilerine hak verdim.
Bazı maddeler toplumumuz için zorlayıcı olabilirdi.
Mesela Japon –çok afedersiniz- cinsel organ süsleme sanatı Kokigami ile ilgili bir makale, memleketin genç dimağları üzerinde kalıcı izler bırakabilirdi.
Ama yine de konuyu açmışken, detaylı bilgi edinmek isteyenlere bir başka kitap önereyim; Kokigami: The Intimate Art of the Little Paper Costume. Heather Busch ve Burton Silver.
Lafı dağdan tepeden aşırmanın manası yok
Burada asıl toplanma nedenimizi açık konuşmak gerekirse ben de tam olarak kestiremiyorum.
Fakat herhalde eğleniriz diye düşünüyorum.
Memleket meselelerine de bakarız buradan, parası olmayan ve dolayısıyla yatırım yapma ihtimali bulunmayan fakat bütün gün piyasaları izleyen memleket insanına da değiniriz.
Hayattaki tek amacı bir tanecik Luis Vuitton çanta almak olan kızlarımızın iç acıtıcı durumuna beraberce anlam vermeye çalışır, sabah işe gitmeyi istemediğinizde kullanabileceğiniz orijinal yalanları da temin etmeye çalışırız.
Sıkıcı ortamlardan nasıl tüyülür, hayal kırıklığı yaratan ilk buluşmadan karşı tarafın kalbini unufak etmeden nasıl yırtılır (Sanki biliyormuşum gibi bunları böyle yazıp saçıyorum ya sonumuz iyi olur inşallah!) hepsine bakacağız.
Ama öncelik hep küçük, sıkıcı ve çoğunlukla manasız bulduğumuz (Ne ayıp!) hayatlarımızda olacak. Aslında bütün komedi hayatımızda cereyan ediyor.
Beraber ve dikkatlice bakarsak belki görebiliriz.
Göremezsek de canımız sağolsun.
Benim şimdi yapmam gereken iki şey var o yüzden kaçıyorum.
Önce Cimbom’un Grasshoppers maçını seyredeceğim. (Seyrettim bile, 3-1 yendik.)
İkinci yapmam gereken şey ise, acil durum fonundan para aktararak aldığım ve şu ana kadar okumaya kıyamadığım Frank Miller çizgi romanı Sin City’yi okumak.
Haydi kalın sağlıcakla.

Not: Pazartesi, salı, perşembe dükkanı burada açıyoruz bundan sonra. Cuma ana gazete, cumartesi ilave ve pazar ilavenin müzik sayfasında buluşmaya devam. Biraz karışık gibi gözüktüğünün farkındayım ama ben bile anladıktan sonra sizin anlamamanıza imkan yok. Haydi bir daha eyvallah.
X