« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Edu: Bana git hakkını FIFA'da ara dediler

Fenerbahçe'nin kontenjan açmak için sözleşmesini fesh ettiği Edu, ülkesine dönerken sert açıklamalar yaptı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Sarı-Lacivertli takımın eski oyuncusu EDU ülkesine dönerken havaalanında çarpıcı açıklamalarda bulundu ve bir daha Türkiye'de futbol oynamayı düşünmediğini söyledi. Fenerbahçe'de oynarken sakatlanmasına rağmen sözleşmesinin tek taraflı olarak feshedilmesine içerlediğini belirten Brezilyalı oyuncu, buna bir anlam veremediğini de dile getirdi.

Edu, Başkan Aziz Yıldırım ile görüşme talebinin reddedildiğinin de üstünü çizerek, Fenerbahçe yönetiminin kendisine "hakkını FIFA'DA ara" yönünde açıklama yaptığını da söyledi.

Brezilya'dan Fenerbahçe'de oynamak isteyen futbolculara Türkiye'nin güzel ülke olduğunu, Fenerbahçe taraftarının çok büyük olduğunu fakat Fenerbahçe yönetiminin profosyonel olmadığını da bildireceğini ifade eden Edu, Fenerbahçe'de futbol oynadığı dönemde Zico ile çalıştığı dönemi özlediğini de sözlerine ekledi.

İlerleyen yıllarda teklif gelirse Galatasaray'da oynar mısınız ? yönündeki soruya ise 'Şu an konuşmak için erken şu an olayın etkisindeyim' yönünde cevap veren Edu futbol hayatını Brezilya'da sürdürmeyi düşündüğünü açıkladı.

Edu'nun Türkiye'den ayrılırken üzgün olduğu ve aklının Fenerbahçe'de kaldığı gözlendi.

Edu konuşmasının sonunda Türkiye'de kaldığı süre içinde çok güzel günler geçirdiğini ve herkese teşekkür ettiğini Fenerbahçenin sezon sonu şampiyon olmasını dilediğini de belirtti.


Bunları da Beğenebilirsiniz