BALIKESİR HABERLERİ

Edremit’te Yabancı Misafir Öğrenciler Cumhuriyet Bayramımızı Kutladılar

IHA
29.10.2015 - 14:41Son Güncelleme :

Misafir öğrenciler ilçede bulunan esnafı ziyaret ettiler. Karanfil ve bayrak hediye ettiler.

IHA

Balıkesir’in Edremit ilçesine AB projesi kapsamında, 6 ülkeden gelen yabancı öğrenciler, esnaf ve polis merkezini jestle ziyaret ederek Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yılını bayrak ve karanfil vererek kutladılar.
Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi tarafından yürütülen Erasmus + KA2 Gençlik Alanında Stratejik Ortaklık Projesi kapsamında, Letonya, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Portekiz ve Makedonya’dan Sivil Toplum Kuruluşları okullar ve üniversitelerden, proje ortağı katılımcılar 26-30 Ekim 2015 tarihleri arasında yapılacak çalışmalara ve verilecek eğitimlere katılmak üzere Edremit’e geldiler.
Öğrenciler, eğitim çalışmalarının yanı sıra kendi harçlıkları ile aldıkları Türk bayrağı ve karanfilleri, önce ilçede bulunan esnaflara ardından ise Körfez Polis Merkezi’ndeki polisleri ziyaret ederek verdiler. Vatandaşlar, Türk halkının Cumhuriyet bayramını yabancı konukların kutlamasının çok anlamlı olduğunu belirterek, bunun ülkeler arası birlik ve beraberlik ve kardeşlik ilişkilerin güçlendirildiğine dikkat çektiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Edremit’te Yabancı Misafir Öğrenciler Cumhuriyet Bayramımızı Kutladılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit’te Yabancı Misafir Öğrenciler Cumhuriyet Bayramımızı Kutladılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı