BALIKESİR HABERLERİ

Edremit’te Mavi Bayrak’lar Çoğalacak

IHA
25.02.2015 - 14:44Son Güncelleme :

EDREMİT BELEDİYESİ TARAFINDAN İLÇEDE GEÇEN YIL 5 NOKTAYA VERİLEN MAVİ BAYRAKLARI ÇOĞALTMAK İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLANDI.

IHA

Balıkesir’in Edremit Belediyesi tarafından ilçede geçen yıl 5 noktaya verilen Mavi Bayrakları çoğaltmak için çalışmalara başlandı. Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) yetkilileri tarafından Mavi Bayrağa aday noktalarda incelemelerde bulunuldu.
Temiz denizin sembolü olarak Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) tarafından verilen Mavi Bayrak sayılarının arttırılması için Edremit Belediyesi tarafından gerekli çalışmalara başlandı. Geçtiğimiz yıl Edremit sahillerinde Heramis plajı, Özdemir Kent Sitesi önü plajı, Antandros plajı, Altıner Otel plajı ve Kervansaray Otel plajı olmak üzere 5 ayrı noktaya verilen Mavi Bayrakların bu yıl çoğaltılması hedefleniyor. Bu hedef doğrultusunda TÜRÇEV Ege İlleri Mavi Bayrak Koordinatörlüğü tarafından Mavi Bayrağa aday olan yerlerde gerekli incelemeler yapıldı. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü yetkililerinin ev sahipliğinde TÜRÇEV Ege İlleri Mavi Bayrak Koordinatörü Doğan Karataş öncülüğünde ki ekip plajları dolaşarak Mavi Bayrak kriterleri ile ilgili inceleme ve denetimde bulundular. TÜRÇEV Ege İlleri Mavi Bayrak Koordinatörü Doğan Karataş, deniz suyu değerlerinden, cankurtaran hizmetleri, plaj, duş, tuvaletler ve temizlik başta olmak üzere toplam 31 farklı başlıkta değerlendirmeler yapıldığını ve bu değerlendirmeler sonucunda kriterlerin uygun olması durumunda Mavi Bayrak verildiğini ifade etti. Karataş, Edremit sahillerinde yaptıkları incelemelerde mevcut Mavi Bayrak’lı yerlerde ve yeni aday olan noktalarda yapılan denetimlerin olumlu geçtiğini ve bu değerleri koruması durumunda Edremit’te ki Mavi Bayrak’lı plaj sayısında artış olabileceğini ifade etti. Mavi Bayraklı plajların turizm için önemli olduğunu ifade eden Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “TÜRÇEV tarafından geçtiğimiz yıl ilçemizde 5 ayrı noktaya Mavi Bayrak verilmişti. Ancak biz ilçemiz genelinde ki tüm plajlarımızın Mavi Bayrak’lı plajlar gibi düzenli, temiz ve yurttaşlarımızın daha rahat faydalandıkları alanlar olması için çalışıyoruz” dedi. Başkan Saka, Zeytinli-Dalyan’dan başlayıp, Altınoluk-Mıhlı’ya kadar uzanan Edremit sahillerinde Mavi Bayrak sayısının çoğaltmayı hedeflediklerini de ifade ederek, “Göreve başladığımız günden bu yana ilçemiz genelinde alt yapı çalışmalarına çok önem veriyoruz. Meydana gelebilecek olumsuzlukları ortadan kaldırıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda geçen yıl 5 olan Mavi Bayrak sayımızın bu yıl daha da çoğalacağını şimdiden ifade edebilirim” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Edremit’te Mavi Bayrak’lar Çoğalacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 14 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit’te Mavi Bayrak’lar Çoğalacak haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   06:07
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   15:41
  • Akşam
   17:59
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı