BALIKESİR HABERLERİ

Edremit’te Fener Alayına Binler Katıldı

IHA
30.10.2015 - 13:10Son Güncelleme :

BİNLERCE KİŞİ FENER ALAYINA KATILDI.

IHA

Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıldönümü nedeniyle fener alayı düzenlendi. Yoğun ilgi gösterilen yürüyüş Edremit’in Altınoluk Mahallesi köy meydanından Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti.
Cumhuriyet’in 92. kuruluş yıldönümü nedeniyle ülke genelinde bir çok yerde olduğu gibi Edremit’te de fener alayı düzenlendi. Binlerce kişinin yoğun katılımıyla gerçekleşen yürüyüş Altınoluk Mahallesi köy meydanından başladı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Balıkesir Milletvekili Adayı Ensar Aytekin, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve binlerce kişinin katıldığı fener alayı marşlar ve sloganlar eşliğinde Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’na kadar sürdü. Yürüyüş sırasında çevrede bulunan evlerden balkonlarına çıkan vatandaşlar alkışlar ve Türk bayraklarıyla fener alayına destek verdi. Altınoluk Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan binlerce insan alanı hınca hınç doldurdu. Meydanda saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Edremit’te Fener Alayına Binler Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 13 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit’te Fener Alayına Binler Katıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı