BALIKESİR HABERLERİ

Edremit TARİŞ’te Seçim Heyecanı Yaşandı

IHA
27.10.2015 - 17:03Son Güncelleme :

CAHİT ÇETİN ÜRETİCİLERE SESLENDİ.

IHA

Balıkesir’in Edremit İlçesinde S.S. 78 Nolu Edremit Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifi’nin (TARİŞ) genel kurul toplantısı gerçekleştirilirken, kongrenin divan başkanlığını, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin yaptı. Oy kullanan delegelerin arasına kadınların çokluğu dikkatleri çekti.
Edremit Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperafi, genel kurul toplantısı, kooperatifin çok amaçlı toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya, delegelerin yanı sıra, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Edremit Ziraat Odası Başkanı Mehmet Ertaş ta katıldı. Tek liste ile seçim yapılan genel kurul toplantısının divan başkanlığını, kooperatifin eski başkanı ve Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin yürüttü. Gündem maddelerinin okunarak oylanması sırasında zaman zaman açıklamalar yapan Cahit Çetin, “Zeytinyağı birliğinin fiyatlarında yükselmeler oldu. Ben 13 ton yağ döktüm buraya. Bunun 10 tonu dizyemdir. 10 liradan verdim ben. Piyasa 20 lira oldu. Benim 100 bin lira zararım var. Bu işe ticari açıdan bakarsam zararım var. Ama ben bu işi bile bile tüccara vermedim, buraya verdim. Bizle beraber yağını buraya verenlere de saygı duyuyor, şapka çıkartıyorum. Biz çiftçiyiz ve 100 bin lira çok para. Ama bu kurum yaşayacaksa, o para yine gelir. Ama bu kurum yaşamazsa tüccar yüzümüze bakmaz. Tariş olmazsa, tüccar 3 liralık ürüne 2 lira verir. Şu an en faal kooperatif, en faal fabrika burası. Gıda sektörüyle bir sıkıntımız yok ve kimseyle kavgalı falan değilim. Özel sektör de bu memlekete lazım. Ama kendi işini göremezsen, ensen de kalın olmaz. Bu büyüklük sizin gücünüz. Sizden ricam, hiçbir lafa kulak asmayın. Sizin emanetinize burada hiç kimse ihanet etmez. Batı, Türkiye gibi ülkelerde kooperatifçilik yapılmasını istemiyor. O yüzden, bizim önümüze Batı tarafından kurulan tuzaklara dikkat etmeliyiz. Bizim bizden başka dostumuz yoktur. Bunu da hiç unutmamamız gerekir. Bu konunun böyle bilinmesini istiyorum” diye konuştu.
Toplantının sonunda, delegeler sandık başına giderek yönetim kurulu ve kooperatif temsilcilerini seçti. Tek liste olarak gerçekleştirilen seçimde, asil yönetim kurulu üyeliklerine; Hüseyin Yalazı, Ali Çırak, Erdal Kahyaoğlu, asil kooperatif temsilciliklerine de; H Cahit Çetin, İsmail Deveci, Mehmet Bakir Arslan, Mehmet Bayracı, Ali Tuzlu, Ali Durgut ve Salman Akbulut seçildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Edremit TARİŞ’te Seçim Heyecanı Yaşandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 17 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit TARİŞ’te Seçim Heyecanı Yaşandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı