BALIKESİR HABERLERİ

Edremit Meslek Yüksekokulu Projelerle SES Getirmeye Devam Ediyor

IHA
30 Temmuz 2015 - 15:56Son Güncelleme : 30 Temmuz 2015 - 15:57

GMKA PROJESİ İLGİ GÖRÜYOR.

IHA

Edremit Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görünür” başlıklı proje, Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2015 yılı Sosyal Mali Destek programları kapsamında 135 proje arasında desteklenmeye hak kazandı.
2014 yılı Sosyal Mali Destek programları kapsamında “Zeytincilikte Geleceğimiz Bu Çocuklar” isimli projesi de desteklenen Edremit MYO’lu iki yıl üst üste projesi desteklenen nadir kurumlar arasına girdi. Ayrıca “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görünür” isimli proje, 2015 yılında Balıkesir Üniversitesince hazırlanarak GMKA tarafından desteklenen tek proje oldu.
Başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken ve Edremit bölgesine proje düzeyinde kazandırdığı yatırımla kendisinden söz ettiren önceki Edremit Meslek Yüksekokulu şimdiki Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban’ın yürütücülüğünü Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin’in Koordinatörlüğünü üstlendiği projede, başta Edremit yöresi olmak üzere Güney Marmara Bölgemizde önemli ölçüde eksikliği duyulan yetişmiş teknik ara eleman kalitesinin arttırılması ile öğrencilerimizin iş bulmalarını kolaylaştırmak, Proje kapsamında yapılacak Makine ve Metal Teknolojileri uygulama atölyesinde Talaşlı ve Talaşsız imalat Bölümleri kurularak; hedef öğrenciler ve nihai yararlanıcılar için uygulamalı eğitim kalitesi geliştirilip nitelikli eleman yetiştirilmesiyle rekabet gücünü arttırmak amaçlandı.
Projenin GMKA’da gerçekleşen programının ardından, proje yürütücüsü Doç. Dr. M. Oğuzhan İlban ile proje koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Raif Sakin Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir’i makamında ziyaret ederek proje için verilen desteklerden dolayı teşekkür etti. Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de üniversitemizde hazırlanan tüm projelerde olduğu gibi “Alet İşler El Övünür, İşim Hazır Görünür” projesine üniversite yönetimi olarak destek vermekten mutlu olduklarını belirterek proje ekibini başarılarından dolayı tebrik etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Balıkesir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Balıkesir ilinden Edremit Meslek Yüksekokulu Projelerle SES Getirmeye Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit Meslek Yüksekokulu Projelerle SES Getirmeye Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  BALIKESİR NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:34
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:22
  • İkindi
   17:06
  • Akşam
   20:01
  • Yatsı
   21:34
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı