« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Edremit Bld. Bolu’da kampa girdi

TKBL'nin yeni takımlarından Edremit Belediyesi İskenderun'da yapılan Homend Hoşgörü Cup’ın ardından Bolu'ya geçerek çalışmalarına devam ediyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Homend Hoşgörü Cup’a katılan ve buradaki maçların ardından Adana'dan uçakla İstanbul'a geçen Edremit Belediyesi, buradan da karayoluyla Bolu'ya geçerek Koru Otel'de kampa girdi.

Homend Cup Turnuvası ile ilgili görüşlerini açıklayan Antrenör Caner Yıllar, "Homend Hoşgörü Cup bizim için yerli oyuncularımızın kapasitelerini görmek ve uzun lig maratonunda onlardan nasıl faydalanabileceğimizi tespit etmek için önemli bir organizasyondu. Turnuvanın 5 maç arka arkaya oynanması bir yandan handikap gibi görünürken bir yandan da dayanıklılık ve kondisyonumuzu da ölçmemize yardımcı oldu. Önemli bir sakatlık sorunu olmadan bu turnuvayı tamamlamamız ve ilk maç haricinde her maçı dirençli bir şekilde oynamamız, tüm oyuncularımızdan maksimum verim almamız ve 2 galibiyetle turnuvayı tamamlamamız bizleri oldukça memnun etti. Turnuva sonunda direkt olarak Bolu'ya geçtik ve burada oldukça güzel bir ortamda kamp çalışmalarımıza devam ediyoruz. İki yabancı oyuncumuzun katılımıyla da cuma günü burada başlayacak diğer bir turnuvaya katılacağız.
Şu anda el bileğinde hafif bir sakatlığı olan ve İstanbul'da tedavisine devam eden Melike Bakırcıoğlu dışında bir eksiğimiz yok. O da Perşembe akşamı kampımıza katılacak" dedi.

Diğer taraftan Edremit Belediyesi'nin yabancı oyuncularından Tiffany Stansburry 10 Eylül’de Edremit'e geldi ve Özel Edremit Körfez Hastanesi'nde sağlık kontrollerinden geçerek Bolu kampına katıldı. Eski bir NBA oyuncusu Terence Stansbury'nin kızı olan sporcu ülkemizde de bir dönem Çankaya Üniversitesi forması da giymişti.

Fransa ve İtalya'da da çeşitli takımlarda yer alan Tiffany Stansbury, son iki sezondur formasını giydiği İtalya'nın Umbertide takımında 2011-2012 sezonunda 24 maçta, 26.3 dakika, 10.1 sayı, 7 ribaund ortalaması ile oynadı. Bu sezon gösterdiği performansla İtalya Ligi’nin en başarılı ilk 10 oyuncusu arasına girmeyi başardı.


Bunları da Beğenebilirsiniz