VAN HABERLERİ

Edremit Belediyesi’nden Broşür Dağıtımı

IHA
05.10.2015 - 10:05Son Güncelleme :

EDREMİT BELEDİYESİ KADINA YÖNELİK ŞİDDETİN ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN EL BROŞÜRÜ DAĞITTI.

IHA

Van’ın Edremit Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetin önüne geçmek ve kadınları bilinçlendirmek için hazırladığı broşürleri dağıttı.
Kadın Politikaları Müdürlüğü, Edremit’te yaptığı saha çalışmasında kadına şiddetin arttığına ve kadınların bazı şiddet türlerini dahi bilmediğini tespit etti. Ortaya çıkan durum karşısında yaşanan şiddeti olabildiğince minimize etmek amacıyla “Şiddete Dur De” temalı hazırlanan el broşürü, mahallelerde sosyolog ve psikologlardan oluşan kadın çalışanlar eşliğinde kapı kapı dolaşarak dağıtılıyor. Kürtçe ve Türkçe hazırlanan broşürler, Edremit ilçesinin mahallelerinde dağıtılmaya devam ediyor.
Edremit Belediyesi Psikologu Sinem Koca ve Sosyolog Nurgül Başdinç, mahallelerde kapı kapı dolaşarak hem broşür dağıtıyor hem de kadınların sorunlarını dinleyerek not alıyor. Toplumu bilinçlendirmek amaçlı yapılan bu saha çalışmasıyla Edremit’teki kadın sorunları verilerinin ölçülmesi ve bu sorunların çözümü amaçlanıyor.
Edremit Belediyesi Kadın Politikaları Müdürlüğü, mahallelerde yürüttüğü broşür dağıtımı ve saha çalışmasında erken evliliğin, şiddetin ve okula gönderilmeyen kadınların fazlalığı gibi verilere ulaştı. Kadın Politikaları Müdürlüğü, Edremit’in her mahallesinde yaptığı bilinçlendirme ve broşür dağıtımı ile tüm kadınlara ulaşmaya hedefliyor. Mahallelerde yapılan bilinçlendirme ve broşür dağıtımıyla beraber aynı zamanda 9 Ekim’de yapılacak olan ‘Şiddetin tanımı ve kadın hakları eğitimi’ konulu seminerlerin saat ve yer duyurusu da yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Edremit Belediyesi’nden Broşür Dağıtımı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 10 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edremit Belediyesi’nden Broşür Dağıtımı haberi güncellenecektir.

  VAN NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:04
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   12:03
  • İkindi
   14:42
  • Akşam
   16:59
  • Yatsı
   18:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı