Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ediz için anaokulu ve turnuva yapılacak

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, “Eskişehirspor'un yüksek başarı gösterebileceği bir kadrosu var. Bu kadro başarılı olacak” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Destici, Eskişehirspor Kulübü Başkanı Halil Ünal'ı Eskişehirspor Hanefi Demirkol Tesisleri'nde ziyaret etti. Destici, ziyaretinde, Eskişehirspor'un 5 Eylül'de geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden futbolcusu Ediz Bahtiyaroğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi.

Eskişehirspor'un yükselişinin devam ettiğini anlatan Destici, şöyle konuştu: “Ümit ediyorum, Eskişehirspor'un bu yükselişi şampiyonlukla neticelendirilir. Bir lig ve kupa şampiyonluğu neden olmasın. Ligde her takım, her takımı yenebiliyor. Bu hafta Galatasaray ve Fenerbahçe, favori gösterilen takımlar kaybetti. Eskişehirspor'un yüksek başarı gösterebileceği bir kadrosu var. Bu kadro başarılı olacak. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçilmek ayrı ve özel bir başarı. 4 büyük kulübün başka bir adayı desteklemesi rağmen Halil başkanımız başkan seçildi. Bu, Halil Ünal'ın diğer kulüplerinde beğenisini kazandığını ve Ünal'ın başarısını gösteriyor. Bir Eskişehirli ve Eskişehirsporlu olarak hemşehrimizle gurur duyuyoruz.”

“Ayağı uğurlu geliyor”

Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı da olan Halil Ünal da, Destici'nin iyi bir Eskişehirsporlu ve bu coğrafyanın çocuğu olduğunu bildirdi.

Eskişehirspor'un Destici'nin geldiği maçları kaybetmediğini ifade eden Ünal, “Ayağı uğurlu geliyor. Üç puanı bugün de alırız ve büyük taraftara ve camiaya armağan ederiz” dedi.

Ünal, Kulüpler Birliği seçiminde Anadolu takımlarının arkasında durduğuna işaret ederek, “3 büyük 4 büyük değil, 'Allah büyük' olduğu noktasında hem fikir olduk. Hepsi sözünde durdu ve rey verdi. Kulüpler Birliği başkanlığı yapıyoruz. Takımlara hizmet edeceğiz. Futbolu yapılandıracağız. Doğru, dürüst, ahlaklı ve ilkeli bir biçimde herkesin herkesi yendiği bir ligdeyiz. Anadolu'dan şampiyon çıkabileceğini Bursaspor gösterdi. Darısı bizim başımıza” diye konuştu.

Ediz'in milliyetçi, çalışkan, ahlaklı ve inançlı bir futbolcu olduğuna vurgulayan Ünal, şöyle devam etti: “Kalp krizi neticesinde arkadaşımızı kaybettik. Ailesine, bizlere ve sizlere sabır diliyorum. Kardeşimiz hakkındaki çok dik bir duruş sergiliyoruz. Sevgi sadece lafla değil. Bundan sonraki bütün süreçte Ediz hakkındaki her şeyi yapıyoruz. İsmi adına bir tesis yapıyoruz. Bir ay içinde bitireceğiz. 2 numaralı formayı müzemize kaldırdık. O forma Ediz ile rahmetli oldu. Eskişehirspor'da kimse 2 numaralı formayı giymeyecek. Ailesine maddi destekler vermeye çalışıyoruz. Ediz yaşıyormuş gibi bütün sözleşmesindeki şartlarını ailesi adına yerine getiriyoruz. Onun adına anaokulu yapacağız. Bir kupa yapacağız. Yılda bir defa tören düzenleyip anacağız” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Ünal, Destici'ye üzerinde adının yazılı olduğu 26 numaralı Eskişehirspor forması hediye etti. Daha sonra Destici, Eskişehirspor Kulübü üyeliği formu doldurdu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler