Gündem Haberleri

  Edirnelilerden TASİŞ tepkisi

  Hürriyet Haber
  29.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tasfiye İşletme Müdürlüğü'nün Edirne'de saymanlığı kapatılarak şube müdürlüğüne dönüştürülmesi, kentte büyük tepkiye neden oldu. Bakanlığın aldığı kararın kente ekonomik yönden zarar vereceği belirtilerek, yanlışlığın giderilmesi istendi. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e mektup yazarak yardım istedi.

  TASİŞ'in Edirne'deki müdürlüğünü İstanbul'a taşıma kararının ardından, kentteki siyasi parti yöneticileri ve vatandaşları tepki gösterdi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Alamut, kararın kente büyük zarar getireceğini ve kısa sürede yanlışlığın düzeltilmesi gerektiğini bildirdi. Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi de iktidar partisi yöneticilerini eleştirip, kent için çalışmadıklarını dile getirdi.

  Sedefçi, TASİŞ'ten araç satın almak isteyen yüzlerce kişinin Edirne ekonomisine katkı sağladığını belirtti. Üç sınır kapısı bulunan ve Türkiye'nin en büyük gümrüğüne sahip kentten bu kurumun kaldırılmasının, Edirne'ye zarar vermek için yapıldığını öne süren Sedefçi, ‘‘Bu kadar faydası olan bir kuruluşun kapatalması Edirne'ye verilen en büyük zarardır. Edirneli bu duruma çok üzülmektedir, bu nedenle Edirne'nin yeniden bölge müdürlüğüne dönüştürülmesi bilgi ve ilgileriniz dahilinde rica ederiz’’ dedi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı