EDİRNE HABERLERİ

"Edirne'de yeni spor tesislerine ihtiyaç var"

AA / Gökhan Zobar
25.02.2016 - 17:22Son Güncelleme :
AA / Gökhan Zobar

EDİRNE (AA) - Edirne Basketbol Akademi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Şimşek, kentte yeni spor tesislerine ihtiyaç olduğunu bildirdi.

Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, sporun gelişmesi için adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Edirne'nin spor alanında Türkiye'de başarılı işlere imza attığını ifade eden Şimşek, şunları kaydetti:

"Edirne'de yeni spor tesislerine ihtiyaç var. Edirne'de sporun geliştirilmesi hususunda gösterilen çabanın artması gerekli. Nitelikli antrenman yapmak isteyen ve sporcularını geliştirmek isteyen kulüplere olanak sağlamalıyız. Bu konuda ilgili kurumlar yeni çalışmalar yapmalı. Uzun zamandan beri eksikliğini hissettiğimiz bir sporcu sağlığı merkezi konusu var. Böyle bir yapının Edirne'ye kazandırılması gerekli. Edirne'de önemli ve canlı bir sporcu kitlesi var. Bazı branşlara olan yoğun istek, tesis yetersizliğini beraberinde gözler önüne seriyor. Basketbol branşı bunlardan biridir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden "Edirne'de yeni spor tesislerine ihtiyaç var" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Edirne'de yeni spor tesislerine ihtiyaç var" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı