EDİRNE HABERLERİ

"Edirne'de yapımı devam eden bisiklet yolu"

AA / Gökhan Zobar
27.02.2016 - 13:11Son Güncelleme :

-Edirne Belediye Başkanı Gürkan:-Bisiklet yolunu yaza yetiştireceğiz"

AA / Gökhan Zobar

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Lozan Caddesi üzerinde yapımı devam eden bisiklet yolunu yaz ayına yetiştireceklerini bildirdi.

Gürkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin çeşitli noktalarında bisiklet ve yürüyüş yolu yaptıklarını söyledi.

Karaağaç Mahallesi ve Lozan Caddesi'nin bisikletçiler için uygun bir güzergah olduğunu anlatan Gürkan, şunları kaydetti:

"Edirne'den Karaağaç'a gidiş istikametinde yolun sol iç kısmına 6 metre genişliğinde uluslararası standartlara uygun bir bisiklet yolu yapıyoruz. Bu çalışmanın büyük kısmı tamamlandı. Lozan Caddesi üzerinde yapımı devam eden bisiklet yolunu yaza yetiştireceğiz. Yine D-100 karayolu üzerinde, bölge trafik şube müdürlüğü ile Trakya Üniversitesi Balkan Yerleşkesi arasındaki yolun sağ tarafını geçtiğimiz kışa girerken yeşillendirmiştik. Şimdi orada bir yürüyüş ve bisiklet yolu oluşturacağız. Yolun Edirne istikametindeki sol tarafında daralan yerler var. Oralarda da yeni bir plan yapıyoruz. Orayı da genişletip, vatandaşlarımızın kullanımına açacağız."


Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden "Edirne'de yapımı devam eden bisiklet yolu" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Edirne'de yapımı devam eden bisiklet yolu" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı