Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Edirne'de insan ticaretine darbe: 15 gözaltı

  A.A
  26 Şubat 2011 - 17:41Son Güncelleme : 26 Şubat 2011 - 17:40

  Edirne'nin Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde, insan ticareti yaptığı iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

  Edirne Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, bir istihbaratı değerlendirerek 3 ay önce projeli bir çalışma başlattı.

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, ülkeye kaçak yollarla sokulanların, bir süre İstanbul'da barındırıldıktan sonra Yunanistan üzerinden Avrupa'ya gönderildiklerini tespit etti.

  Polisin teknik çalışma da yaptığı incelemelerin ardından Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çeteye yönelik yapılan operasyonda Ö.S.H, Ş.T, C.A.G, Ü.S, İ.O, M.S, M.A, A.O.Ö, M.E, A.S, M.İ, S.K, M.P, Ç.S, R.G yakalandı. Bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda da kaçakçılıkta kullanılan bazı belgeler, 300 paket kaçak sigara ile 4 şişe içki ele geçirildi.

  Çete liderlerinin de aralarında bulunduğu zanlıların, yurda yasa dışı yollarla giren kaçakları İstanbul-Tekirdağ-Malkara-Keşan-İpsala-Enez güzergahını kullanarak bölgeye getirdiği ve daha sonra da sınır bölgelerinden Yunanistan'a geçişlerini sağladığı belirlendi.
  Gözaltına alınan zanlıların sorgusu sürüyor.

  Bu arada, polis, değişik tarihlerde yaptığı 20 ayrı yakalama çalışmasında 183 kaçak ile bunlara kılavuzluk yapan 43 kişiyi yakaladı. Yakalanan bu kişilerden 20'si tutuklandı.

  Yapılan bu yakalamalarda da 1 tabanca, 1 otomatik av tüfeği, 10 fişek, 1 çalıntı araç, 1 deniz botu, kaçakların kullanacakları güzergahı gösteren basit harita ile ulaşımda kullanılan 24 araca el konulduğu kaydedildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı