EDİRNE HABERLERİ

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin: "Anadolu Topraklarında, Yeniden Varoluşunun Adıdır Cumhuriyet"

IHA
28.10.2015 - 12:18Son Güncelleme :

edirne valisi dursun ali şahin

IHA

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Türkiye Cumhuriyeti’nin 92. kuruluş yıl dönümünü gururla ve kıvançla kutladıklarını söyledi. Vali Şahin, "Tarih boyunca onlarca devlet ve imparatorluklar kuran Türk halkının Anadolu topraklarında, yeniden varoluşunun adıdır Cumhuriyet" dedi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesaja yayınladı. Vali Şahin yayınladığı mesajda şu ifadeler yer verdi:
"29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kazanılan milli mücadele ile tarihte eşine az rastlanır bir başarı gerçekleştirilmiştir. Milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu mukaddes topraklar uğruna, yüz binlerce şehit ve gazi verdiğimizi unutmamalıyız. Bölünmez bütünlüğümüze, demokrasimize, Cumhuriyetimizin bizlere kazandırdığı değerlere sahip çıkarak barışı, birlik ve beraberliğimiz ile bölünmez bütünlüğümüzü muhafaza etmek en büyük ve birincil görevlerimizden biri olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi duygularımla kutluyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Valisi Dursun Ali Şahin: "Anadolu Topraklarında, Yeniden Varoluşunun Adıdır Cumhuriyet" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Valisi Dursun Ali Şahin: "Anadolu Topraklarında, Yeniden Varoluşunun Adıdır Cumhuriyet" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı