Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldu

Halil YETKİNLİOĞLU/ LONDRA
12.07.2015 - 10:03 | Son Güncelleme:

Avusturya'nın Villach şehrinden Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldu. Soygun olayı Hırvatistan sınırında öğrenildi. 11 saat Hırvatistan'da bekletilen tren daha sonra Türkiye'ye hareket etti.

Avusturya'nın Villach kentinde Edirne seferi yapan arabalı tren kimliği Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldubilinmeyen kişiler tarafından soyuldu.

Özellikle yaz tatili için Türkiye' ye gitmekte olan Avrupalı Türklerin araçlarına dadanan hırsızlar, otomobillerin içindeki eşyaları çalarak olay yerinden uzaklaştı.

Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldu

Edinilen bilgiyi göre, Optima Tur Sirketi'ne bağlı trende, Türklere ait araçlarda bulunan özel eşyalar hatta birikimler hırsızlar tarafından çalındı.

Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldu

'SAHİPSİZ BIRAKILDIK'

Yaşanan hırsızlık olayı, Hırvatistan sınırında ortaya çıktı. Yaklaşık olarak 11 saat Hırvatistan sınırında bekletildiklerini belirtilen yolcular, tren şirketinin gerçekleşen hadiseden sonra kendileri ile ilgilenmediklerini dile getirdi.

Firma yöneticilerine sitem eden vatandaşlar, "Sıcak yaz gününde bir bardak su bile teklif etmediler" dedi.

Yolcular, konuyla ilgili olarak Türk Konsolusluğu'nu haberdar edip yardım bekledikleri halde ilgi görmediklerini ifade ettiler.

Aynı seferi yapan arabalı trenin, geçtiğimiz ay da aynı günde soyulduğunu hatırlatıldı.

Edirne seferi yapan arabalı tren soyuldu Sıla Yolu'na özel hizmet: ÇEK GÖNDER


Etiketler: SOYGUN


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı