EDİRNE HABERLERİ

Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sarı:

AA / Selahattin Kaçuru
20.01.2015 - 16:00Son Güncelleme :

- "Tarım parsellerinin küçük ve çok parçalı olması, tarımsal geliri azaltmaktadır"

AA / Selahattin Kaçuru

EDİRNE (AA) - Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Orhan Sarı, tarım parsellerinin küçük ve çok parçalı olmasının, tarımsal geliri azalttığını bildirdi.

Sarı, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne'nin toplulaştırma çalışmalarında Trakya'da lider konumunda olduğunu belirtti. Tarım arazilerinin küçük ve parçalı olmasının olumsuzluklarına değinen Sarı, şunları kaydetti:

"Tarım parsellerinin küçük ve çok parçalı olması, tarımsal geliri azaltmaktadır. Üretimde en önemli girdilerden yakıt masrafı yüksek olmaktadır. Üreticiler yol olmadığı için komşu parsellerin içinden geçerek ve ürünlerine zarar vererek tarlalarına gitmektedir. Sulama projeleri toplulaştırma olmadığı zaman yapılamamaktadır. Birçok arazide müştereklikler nedeniyle sorun çıkmaktadır. Toplulaştırmayla tüm parsellerin yolla irtibatlarının sağlanmasına, müşterekliklerin giderilmesine, tarımsal üretimde girdi maliyetinin azalmasına ve daha büyük parsellerde yatırım yapılmasına olanak sağlanmış olacaktır."

Sarı, Edirne'de toplulaştırma çalışmalarının eskiye dayandığını ifade etti. Kentte toplulaştırma yapılabilecek alanın 422 bin 103 hektar olduğunu aktaran Sarı, "Toplulaştırma projelerinin tamamı uygulamaya geçirildiğinde, toplam 377 bin 453 hektar alanda toplulaştırmanın tamamlanacak. Bu durumda ilimizin yüzde 89’unda toplulaştırmaya geçilmiş olacak" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sarı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ocak 2015 tarihinde saat 16 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sarı: haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  08:03
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı