EDİRNE HABERLERİ

Edirne gezileriyle kenti yeniden keşfettiler

DHA
31.03.2016 - 16:17Son Güncelleme :
DHA

EDİRNE,(DHA)- EDİRNE Belediye Başkanlığı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün düzenlediği Edirne Gezisi’ne katılan Umurbey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar, Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek, kenti adeta yeniden keşfetti.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusunda geleneksel hale getirilen Edirne Gezisi’nin bu haftaki misafirleri Umurbey Mahallesi’nde yaşayan kadınlar oldu. Edirne Gezisi’ne katılan 17 kadın; Sarayiçi, II.Beyazıt Külliyesi ve Lozan Anıtı’nı gezdikten sonra Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde mola verdi.

Edirne Belediyesi Protokol Evi’nde, Edirne Belediye Bandosu’nun müzisyenlerinden oluşan orkestra eşliğinde yemek yiyen kadınlar, gönüllerince eğlendi. Edirne Gezileri’nin son durağı ise, Tarihi Edirne Belediye Binası oldu. Umurbey Mahallesi kadınlarını karşılayan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Atatürk Odası ve belediye binası hakkında bilgi verdi. Edirneli oldukları halde görmedikleri birçok yerin olduğuna değinen mahalle sakinleri kendilerine bu imkanı sundukları için Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu’na teşekkür ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne gezileriyle kenti yeniden keşfettiler hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne gezileriyle kenti yeniden keşfettiler haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı