EDİRNE HABERLERİ

Edirne’de girişimcilik eğitimlerine devam

DHA
19.04.2016 - 18:21Son Güncelleme :

Edirne’de girişimcilik eğitimlerine devam

DHA

EDİRNE, (DHA)-TRAKYA Kalkınma Ajansı ve Edirne Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında KOSGEB, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin düzenlenmesi ile ilgili protokol imzalandı. Edirne Çalışma ve İş Kurumu’nda, uygulamalı girişimcik eğitimi için düzenlen törene, İş Kurumu adına İl Müdürü Şengül Çildam, Trakya Kalkınma Ajansı adına da Genel Sekreter Mahmut Şahin protokol imzaladı. İmza töreninde konuşan Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin Trakya’da girişimcilik kültürünün gelişmesine önem verdiklerini söyledi. Uzun soluklu bir çalışmanın temelinin atıldığına vurgu yapan Şahin, “Bugünden sonra,  girişimcilik kültürünü yaygınlaştıracak eğitimleri İŞKUR ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğinde KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri programı doğrultusunda vermeyi planlıyoruz. Bir girişimci iş kurarken en temelde neyin eksikliğini hissediyorsa o anda devreye giriyoruz. Bu eğitimler ile Girişimcileri iş planı kavramı ile tanıştırmak ve işletme yönetimi bilgisiyle donatmak istiyoruz. Eğitimleri alan Girişimcilerin kuracakları işletmelerin başarı olanaklarını arttırmak amacı ile teorik ve uygulamalı eğitim programları da verilecek ve eğitimlerin sonunda Girişimciler sertifikaya sahip olacaklardır. Bu sertifikalarla KOSGEB Girişimcilik desteğinden yararlanma imkânını da elde edeceklerdir”dedi
İŞKUR ve TRAKYAKA arasında imzalanan protokol gereği önümüzdeki dönemde başlayacak girişimcilik eğitimlerine katılan adaylara İŞKUR’dan  günlük olarak 20 lira ücret ödenecek.  Eğitimi tamamlayan girişimcilik sertifikası sahipleri KOSGEB desteklerinden yararlanabiliyorlar. 
GİRİŞİMCİLİK DESTEĞİ
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinde kursiyerlere teorik ve uygulamalı olarak 70 saatlik bir eğitim programı sunuluyor. Trakya Kalkınma Ajansı, eğitimleri veren eğiticilerin ücretini karşılayarak sürece destek veriyor. Eğitimler sonucunda sertifika alan adaylar KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programlarına başvurma hakkını kazanıyor. KOSGEB girişimci adaylarına bu programlar kapsamında 50 bin TL’lik hibe desteği ve sabit yatırım desteği olarak 100 bin TL’ye kadar iki yıl geri ödemesiz, sıfır faizli kredi imkânı sunuyor. Söz konusu eğitimlerle ilgili ön başvurular Trakya Kalkınma Ajansı’nın internet sitesi üzerinden elektronik olarak yapılabiliyor.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne’de girişimcilik eğitimlerine devam hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Nisan 2016 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne’de girişimcilik eğitimlerine devam haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:36
 • Guneş
  08:26
 • Öğle
  13:20
 • İkindi
  15:38
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı