EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediyesine Elektrik İndirimi

IHA
26.02.2015 - 17:19Son Güncelleme :

EDİRNE BELEDİYESİ İLE TRAKYA ELEKTRİK PERAKENDE SATIŞ ANONİM ŞİRKETİ (TREPAŞ) ARASINDA ELEKTRİK ABONELİĞİ İNDİRİM PROTOKOL SÖZLEŞMESİ İMZALANDI. BELEDİYEYE BAĞLI BİRİMLER YÜZDE 15 DAHA UCUZ ELEKTRİK KULLANACAK.

IHA

Edirne Belediyesi ile Trakya Elektrik Perakende Satış Anonim Şirketi (TREPAŞ) arasında belediyeye yüzde 15 elektrik aboneliği indirimi sağlayacak protokol sözleşmesi imzalandı. Protokolün Edirne için bir milat olduğunu ifade eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, "Elde ettiğimiz bu tasarrufla halkımıza daha iyi hizmetler sunmayı hedefliyoruz" dedi.
Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Recep Gürkan, TREPAŞ Satış ve Piyasa İşlemleri Müdürü Taylan Genç, TREPAŞ Müşteri Hizmetleri ve Edirne Perakende Hizmetleri Müdürü Nihat Ülkücü, Edirne Perakende Hizmetleri Sorumlusu Orhan Başkurt ve TREPAŞ Satış Uzmanı Mahmut Pehlivan katıldı.
İmza töreninde konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, geçmişte belediye ile TREPAŞ arasında sıkıntılar yaşandığını ifade ederek, "Ben ilk göreve başladığımda da benzer bir krizi yaşamıştık. Hem kişisel ilişkilerimiz, hem söylediğimiz sözün arkasında durmamız, yani borcumuzu zamanında ödememiz ki zaman zaman hafif aksatmalarla da olsa bugüne kadar bu sözümüzü tuttuk. En son 6552 sayılı yasayla borçlarımızı tekrar yapılandırdık. Bu arada TREPAŞ’tan önce havada kalan bir borç vardı. O borç da yaklaşık 4 buçuk milyon TL idi. Onu da yapılandırdık. Edirne Belediyesi olarak yaklaşık 7-8 aydır borcumuzu da istikrarlı bir şekilde ödemeye devam ediyoruz. Hem güncel, hem de vadesi geçmiş borçlarımızı. Bugün TREPAŞ’la indirim noktasına geldik, yani indirimli elektrik alma noktasına geldik. Bugün imzalayacağımız protokolle yeni bir ihale yapana kadar TREPAŞ’tan aldığımız elektriği yüzde 15 daha az ödeyeceğiz. Bu Edirne için bir milattır" şeklinde konuştu.
Protokolün önemine değinen Gürkan, "TREPAŞ ile imzaladığımız indirimli elektrik satış protokolü sayesinde elektrik maliyetlerimizin düşürülmesini, Edirne Belediyesinin giderlerinde tasarruf etmeyi ve sonuç olarak elde ettiğimiz bu tasarrufla halkımıza daha iyi hizmetler sunmayı hedefliyoruz. Tüm halkımızı TREPAŞ’ın, mesken, ticarethane, sanayi ya da kamu kurumu abonelerine uyguladığı indirimlerden yararlanmaya davet ediyorum. Bu protokolün tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
"AMAÇ DAHA KALİTELİ HİZMET"
TREPAŞ Satış ve Piyasa İşlemleri Müdürü Taylan Genç ise Edirne Belediyesi ile imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi. Amaçlarının, uzun yıllar elektrik satış hizmeti vereceği tüm müşterilerine daha kaliteli ve sürdürülebilir hizmet sunmak olduğunu belirten Taylan, "Yerel yönetimlerin ve özellikle Edirne Belediyesi’nin hizmetlerimizden ve indirimlerimizden faydalanması bizim açımızdan hem gurur verici hem de hizmetlerin müşterilerimize de yansıyacak olması mutluluk verici" diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediyesine Elektrik İndirimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 17 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediyesine Elektrik İndirimi haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı