EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediyesi’nden İşaret Dili Korosu

IHA
25.02.2015 - 11:23Son Güncelleme :

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI İLKLERE İMZA ATMAYA DEVAM EDİYOR. EDİRNE BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE EDİRNE İŞİTME ENGELLİLER DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE, ‘ENGEL YALNIZCA KALPTEDİR’ SLOGANINDAN YOLA ÇIKARAK, İŞİTME ENGELLİLER KOROSU OLUŞTURULUYOR.

IHA

Edirne Belediye Başkanlığı ilklere imza atmaya devam ediyor. Edirne Belediye Başkanlığı ve Edirne İşitme Engelliler Derneği işbirliği ile ’Engel Yalnızca Kalptedir’ sloganından yola çıkılarak İşitme Engelliler Korosu oluşturuluyor.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediyesi olarak sosyal sorumluluk projelerinde engellilere ve kadınlara öncelik vermeye çalıştıklarını ifade etti. Engelli vatandaşların sosyal yaşama daha çok adapte olmalarını sağlamak amacıyla bugüne kadar birçok projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Başkan Gürkan, "Projelerimiz hızla devam ediyor. Edirne Belediyesi olarak, İşitme Engelliler Derneği’mizin önerisi ile birlikte kentimizde İşitme Engelliler Korosu kurmak için karar aldık. Çalışmalarımıza en kısa sürede başlayarak, bu çok önemli projeyi hayata geçireceğiz" dedi.
Başkan Gürkan, İşitme Engelliler Korosu’nun yanı sıra Edirne Belediyesi’nde bir ilke daha imza atarak, Edirne Belediyesi’nde vatandaşla birebir iletişim halinde olan birimlerde çalışan personele işitme dili eğitimlerine başlayacaklarını bildirdi. Gürkan, "Edirne Belediyesi olarak vatandaşlarımızın tümüne en iyi hizmeti vermeyi hedefledik. Bu amaçla da, işitme engelli vatandaşlarımızla personelimizin daha rahat iletişim kurabilmelerini sağlamak, işitme engelli vatandaşlarımızın sorunlarına ivedilikle çözüm bulabilmek için personelimize işitme dili eğitimleri vermeye başlayacağız" ifadelerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediyesi’nden İşaret Dili Korosu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 11 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediyesi’nden İşaret Dili Korosu haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:17
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:40
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı