EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü toplantısına gözlemci olarak katıldı

DHA
19 Haziran 2017 - 15:17Son Güncelleme : 19 Haziran 2017 - 15:17

Edirne Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü toplantısına gözlemci olarak katıldı

DHA

 

EDİRNE, (DHA)- EDİRNE Belediyesi, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı ile Sağlık Bölgeleri Ağı'nın 6'ıncı Çevre ve Sağlık Bakanları Konferansı'na gözlemci olarak katıldı. Edirne Belediye Başkanı Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi'nin konferansa gözlemci olarak katılan Türkiye'deki iki belediyeden biri olduğunu söyledi.

Dünya Sağlık Örgütü 6'ıncı Çevre ve Sağlık Bakanları Konferansı, 13-15 Haziran 2017 tarihinde Çek Cumhuriyeti Ostrava'da gerçekleştirildi. Konferansa Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı'nın şehirleri ve ulusal ağları olarak, DSÖ Sağlık Bölgeleri Ağı'na dahil olan bölgelerle birlikte katıldı. Konferansa Edirne Belediyesi ile Bursa Büyükşehir Belediyesi de gözlemci olarak yer aldı. Konferansa Edirne Belediyesi adına katılan Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, "Sağlıklı Şehirler Ağı ile Sağlık Bölgeleri Ağı, Çevresel ve Sağlık Bakanları Konferansı'nın gündemi, Avrupa Sağlık ve Esenlik Politikası ve Stratejisi olan sağlık 2020'nin hedefleri ve Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürebilir Kalkınma Gündemi arasındaki önemli bağlantılarının bilincindeyiz. Eyleme geçme gücümüzü vurguluyor ve insanların ve dünyamızın sağlığını korumaya yönelik hedeflerimiz konusunda başarısız olamayacağımıza inanıyoruz. Şehirler ve bölgeler bu kapsamda anahtar öneme sahip ortaklardır. Ve daha sağlıklı ve mutlu yerlerin oluşturulması konusunda yönetişimin bir çok katmanını etkileme gücüne tüm insanlara hizmet edecek süreçlere ve sadece mevcut nesil için değil gelecek nesiller için de daha sorumluluk sahibi, daha bilinçli ve daha anlamlı toplulukları oluşturma imkanlarına sahiptir" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Edirne haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Edirne haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Edirne Belediyesi Dünya Sağlık Örgütü toplantısına gözlemci olarak katıldı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Temmuz 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:45
  • Guneş
   05:55
  • Öğle
   13:32
  • İkindi
   17:29
  • Akşam
   20:47
  • Yatsı
   22:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı