EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan:

IHA
24.02.2015 - 17:31Son Güncelleme :

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN, EDİRNE BASIN KULÜBÜ’NÜN ÖNERİSİYLE KAMUOYUNA YANSITILAN ‘I LOVE EDİRNE’ YAZISININ VE FATİH SULTAN MEHMET HEYKELİNİN YENİ YERİNİN NERESİ OLACAĞI KONUSUNDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

IHA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Basın Kulübü’nün önerisiyle kamuoyuna yansıtılan ’I love Edirne’ yazısının ve Fatih Sultan Mehmet Heykelinin yeni yerinin neresi olacağı konusunda açıklamalarda bulundu.
Gürkan, her iki projenin de Edirne halkının beğenisine sunulduğunu ve yerleri ile alakalı çeşitli öneri ve fikirlerin gelmeye başladığını söyledi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, kentte görev yapan basın mensupları tarafından oluşturulan Edirne Basın Kulübü’nün önerisiyle gündeme alınan ’I love Edirne’ ve Fatih Sultan Mehmet Heykelinin yeni yerinin neresi olacağını ile ilgili yaptığı açıklamada, "Edirne’de son günlerde özellikle basın mensubu arkadaşlarımızın, Edirne Basın Kulübü’nün kamuoyunun tartışması amacıyla ortaya koyduğu bir öneri var. Bu öneriyi destekliyorum. Dünyanın bazı şehirlerinde 3 boyutlu bir yazının Edirne’de uygun görülen bir yere konulması önerisi bu. Belediye başkanı olarak ilgi ve merakla bu tartışmanın sonucunu bekliyorum, Edirneliler nereye uygun görecek. Çünkü biz bu tür projeleri Edirneliler’e soruyoruz. Bir başka görüş istediğimiz projede Fatih Heykelinin nereye taşınması gerektiği konusunu tartışmaya açtık. Bu konuda tartışılıyor, öneriler de geliyor. Bunları belli süre tartıştıktan, kamuoyu ve uzmanların da görüşünü aldıktan sonra bu görüş bizim için muteber görüş olacaktır. Sonrada eyleme geçeceğiz. Hem ’I Love Edirne’ yazısını hem de Fatih Heykelinin yeri böylece belirlenecek" dedi.
Belediye Başkanı Recep Gürkan, mevcut itfaiye binasının da yerinin değiştirileceğini ve modern bir itfaiye hizmet binası yapmak içinde projenin hazırlandığını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan: haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı