EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediye Başkanı Gürkan, BM Toplantısında Kadınlar İçin Projelerini Anlattı

IHA
25.02.2015 - 18:09Son Güncelleme :

EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN, GAZİANTEP’TE DÜZENLENEN BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KADINLARIN İNSAN HAKLARINI GELİŞTİRMESİ ORTAK PROGRAMINA KATILARAK, EDİRNE BELEDİYESİ’NİN KADINLARA YÖNELİK PROJELERİNİ ANLATTI.

IHA

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Gaziantep’te düzenlenen Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarını Geliştirmesi Ortak Programına katılarak, Edirne Belediyesi’nin kadınlara yönelik projelerini anlattı.
Gaziantep’te gerçekleştirilen Birleşmiş Milletler Kadınların İnsan Haklarının Geliştirilmesi Ortak Programı’na pilot belediyeler arasında olan Edirne Belediyesi’ni temsilen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, Edirne Belediye Meclis Üyeleri Nahide Demir ve Ezgi Yetkiner ile Edirne Belediyesi Birleşmiş Milletler Proje Sorumlusu Ayten Sünnetçiler katıldı.
BM Kadın Birimi Avrupa ve Orta Asya Bölge Direktörü ve Türkiye Temsilcisi Ingibjorg Gisladottir, BM Mukim Koordinatörü ve UNDP Mukim Temsilcisi Kamal Malhotra, Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in de katıldığı toplantıda konuşan Edirne Belediye Başkanı Gürkan, "Hiçbir siyasi bakış açısı, hiçbir ideoloji, hiçbir öğreti bir insanın bir başka insana, bir canlının bir başka canlıya işkence yapmasını, taciz etmesini, mobing uygulamasını ya da öldürmesini haklı çıkaramaz" diyerek kadına karşı şiddetin önlenmesi için ciddi önlemlerin alınması gerektiğini ifade etti.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, konuşmasının devamında, Edirne Belediye Başkanlığı olarak kadınlarına yönelik birçok önemli projeye imza attıklarını belirterek, "2015 yılında bütçemizi ve stratejik planımızı Toplumsal Cinsiyete Duyarlı olarak hazırlandık, bundan da gurur duyuyoruz. Şehir içi ulaşımda bir kadın arkadaşımız şoförlük yapıyor, örnek olması açısından kadın şoförlerin kullanacağı araçlardan harç almayacağız. Onun dışında kadınlarımızın çeşitli aktivitelerde bulunduğu Zübeyde Hanım Kadın Lokalimiz var. Bu yetmez dedik ve bir kadın merkezi daha açma kararı aldık. Yeni yapılacak yerimizde hukukçu, psikolog, doktor ve diğer birimleri olan bir Kadın Sağlığı Merkezi haline getireceğiz. Edirne Belediyesi olarak her konuda ama gerçekten her konuda kadınlarımızla yan yanayız, birlikte yürüyeceğiz" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediye Başkanı Gürkan, BM Toplantısında Kadınlar İçin Projelerini Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 18 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediye Başkanı Gürkan, BM Toplantısında Kadınlar İçin Projelerini Anlattı haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ
25 Kasım 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:20
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:55
 • Yatsı
  19:31
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı