EDİRNE HABERLERİ

Edirne Belediye Bandosu, Bulgaristan’da konser verdi

DHA
29.03.2016 - 16:47Son Güncelleme :

Edirne Belediye Bandosu, Bulgaristan’da konser verdi

DHA

EDİRNE,(DHA)-EDİRNE Belediye Bandosu, Bulgaristan Kırcaali’ye bağlı Kirkova (Kızılağaç) Belediyesi’nin 102’nci yıldönümü nedeniyle konser verdi.

Ulusal ve uluslararası organizasyonlarda gösterdiği performanslarla ün salan Edirne Belediye Bandosu, Kirkova (Kızılağaç) Belediyesi’nin Kuruluşu’nun 102’nci Yıldönümü kutlamalarına katıldı. Kirkova Belediye Başkanı Şinası Süleyman’ın daveti üzerine kutlamalara katılarak yöre halkına konser veren Edirne Belediye Bandosu, Bulgar Halkı’na unutulmaz anlar yaşattı. Kirkova Halkı; Türk ve Bulgar ezgilerinden oluşan müzikler eşliğinde halay çekerek ve dans ederek doyasıya eğlendi. Kirkova Belediyesi’nin Kuruluşu’nun 102’nci Yıldönümü kutlamalarına katılan Edirne Belediye Bandosu’na teşekkür eden Kirkova Belediye Başkanı Şinası Süleyman, “Davetimiz üzerine gelen Edirne Belediye Bandosu, Balkan ve Türk ezgilerinden oluşan repertuarıyla Kirkova Halkı’na keyifli anlar yaşattı. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Birbiriyle komşu iki ülkenin kültürel açıdan taşıdığı birçok benzerliğin dinlediği müziklere yansıdığını bugün bir kez daha gördük” dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Edirne Belediye Bandosu, Bulgaristan’da konser verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 16 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edirne Belediye Bandosu, Bulgaristan’da konser verdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı