SİVAS HABERLERİ

Edebiyat öğrencileri rektörle buluştu

DHA
27.03.2017 - 15:55Son Güncelleme :
DHA

SİVAS, (DHA)- SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Alim Yıldız, 'Söz meclisi' programı kapsamında Edebiyat Fakültesi öğrencileriyle bir araya geldi. 

Üniversite konukevinde düzenlenen programa Rektör Prof.Dr. Alim Yıldız, akademisyenler ile öğrenciler katıldı. Program, Türk Halk Müziğinden örneklerin verildiği mini konserle başladı. Samimi bir havada geçen söyleşide öğrencilik yıllarından gençliğine, edebi kişiliğinden yaptığı çalışmalara kadar hemen her konudaki soruları cevaplayan Rektör Yıldız, "Sizler bizim geleceğimizsiniz, ülkemizin geleceği sizin. Türkiye'nin coğrafya ve tarihten kaynaklanan özel bir yeri var. Şu anda mazlum coğrafyanın son kalesiyiz, bundan haberdar olmalıyız. Sadece İslam coğrafyasından Türk coğrafyasından söz etmiyorum, bütün dünyada zulme uğrayan coğrafyaların hepsinde ülkelerin baktığı yer Türkiye'dir ve gidecek başka yerimiz yok. Ülkemiz içinden geçilen süreçte kuşatılmışlık içerisinde işte bunu kıracak, ülkemizi daha ileriye götürecek sizlersiniz. Bunun için iyi çalışmanız gerekiyor, kendinizi iyi geliştirmeniz gerekiyor. Derler ki zenginlik sahibi tarafından korunan bir şeydir ama ilim sahibini korur. Eğer sizin ilminiz varsa, kendinizi iyi yetiştirmişseniz her yerde mutlaka sizi başarıya götürür. Bizim çok çalışıp ülkemizin adını duyuracak şeyler yapmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı. Soruları da cevaplandıran Rektör Yıldız, program bitiminde öğrencilerle fotoğraf çektirdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Edebiyat öğrencileri rektörle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edebiyat öğrencileri rektörle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı