BURSA HABERLERİ

Edebali Güreş Ve Balkan Camiasının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

IHA
23.10.2015 - 15:30Son Güncelleme :

YILDIRIM BELEDİYE BAŞKANI İSMAİL HAKKI EDEBALİ, 1. YILDIZLAR BALKAN GÜREŞ ŞAMPİYONASI İÇİN BURSA’YA GELEN AVRUPA GÜREŞ FEDERASYONU (CELA) BAŞKANI TZENOTZENOV, TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU BAŞKANI MUSA AYDIN, 11 ÜLKENİN SPORCULARI, BALGÖÇ, RUMELİ TÜRKLERİ FEDERASYONU, GÖÇ-TÜRK FEDERASYONU GİBİ BALKAN CAMİASININ ÖNEMLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ TEMSİLCİLERİ İLE HÜNKAR KÖŞKÜ’NDE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Yıldırım’ın Balkanlar’ın ve Ortadoğu’nun bütün renklerini yansıttığını söyleyen Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Bundan dolayı coğrafyalarla sürekli irtibat halinde olmak ve ilişkilerimizi geliştirmek zorundayız” dedi.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, 1. Yıldızlar Balkan Güreş Şampiyonası için Bursa’ya gelen Avrupa Güreş Federasyonu (CELA) Başkanı TzenoTzenov, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, 11 ülkenin sporcuları, BALGÖÇ, Rumeli Türkleri Federasyonu, GÖÇ-TÜRK Federasyonu gibi Balkan camiasının önemli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Hünkar Köşkü’nde bir araya geldi. Dünya güreşinin en önemli faaliyetlerinden biri olan şampiyonayı çeyrek yüzyıl sonra yeniden yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Edebali, “Bu şampiyonanın kısa vadeli hedefi sportif başarı. Ancak bizim bundan daha fazla önemsediğimiz uzun vadeli hedeflerimiz var. Biz Balkanlar ve Türkiye olarak aynı coğrafyanın aynı uzuvlarıyız. Ülkeler arasındaki ilişkiler stratejik ve yapısı gereği soğuktur. Yerel yönetimler ve toplumlar arasındaki ilişkiler ise daha sıcak ve samimidir. Bizim uzun vadedeki en önemli hedefimiz dostluğumuzu pekiştirerek, ilişki ve iletişimi daha üst seviyelere çıkarmak. Bu etkinliğimizi buna çok ciddi katkı sağlayacaktır” dedi.
Yıldırım’ın, Türkiye’nin kültür havzasında yer alan Balkanlar ve Ortadoğu’nun bütün renklerini yansıttığını dile getiren Başkan Edebali, “Yıldırım her zaman bu coğrafyalardaki insanlarımızın sığınağı olmuştur. Dolayısı ile bu zenginliğimiz, bizim Yıldırım olarak yerel düzeyde kalmamıza izin vermiyor. Bu coğrafyalarla sürekli irtibat halinde olmamızı ve ilişkilerimizi geliştirmememiz zorunlu kılıyor. Yıldırım Belediyesi olarak bu alanda önemli çalışmalara imza atıyoruz. Balkan derneklerimizin temsilcileri önünde tekrar söylüyorum; sizlerin desteği olmasaydı biz bunları başaramazdık. Görevdeki ilk günümüzden itibaren hep ortak akıl vurgusu yaptık bundan sonra da bu anlayışla Yeni Yıldırım’ı hep birlikte inşa ederek bir dünya şehri yapacağız” ifadelerini kullandı.
Balkan derneklerinin temsilcileri de unutulmaya yüz tutan bir turnuvaya yeniden hayat verdiği ve ülkeler arasındaki dostluğa sağladığı katkıdan dolayı Başkan Edebali’ye teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Edebali Güreş Ve Balkan Camiasının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 15 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Edebali Güreş Ve Balkan Camiasının Temsilcileriyle Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:14
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:48
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı