Ege Haberleri

EGE

  Eczacılık Günü’ne İzmirli damgası

  Nesrin COŞKUN , (DHA)
  15 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 14 Mayıs 2011 - 21:30

  Eczacılık Günü İzmir’de kutlandı. İzmir Eczacı Odası Başkanı Tuncay Sayılkan, meslektaşların yeni uygulamalarla ciddi maddi sıkıntılarla boğuştuğunu söyledi.

  Sıkıntının sadece sağlıkta yaşanmadığını belirten Sayılkan, eleştiriye tahammülsüz bir yapı oluştuğunu, korku imparatorluğu gibi kavramların sık duyulur hale geldiğini, yandaşlar oluşturulup, basılmamış kitaplardan yazarların hapis yattığını öne sürdü. Sayılkan, şunları söyledi:
  “İzmirli yaşam biçimlerine müdahaleyi doğru bulmuyor. Cumhuriyetin değerlerinin tehdit altında olduğuna inanıyor. Gelecekte daha aydınlık, daha özgür, daha iyi şartlarda bir ülkede yaşamak istiyor. İzmir bunu istiyor ama herşeye muhalefet eden kent olarak algılanıyor. Bu sorunların üstesinden de ancak İzmir bakışı ile gelebiliriz. Eğer aydınlık bir ülkede yaşamak istiyorsak 80 il de İzmir gibi olmalı. 81 tane İzmir olması lazım, ben çıkışı burada görüyorum” diye konuştu.
  İzmir Eczacı Odası DHA muhabiri Nesrin Coşkun’a, sağlık alanındaki doğru haberciliği nedeniyle teşekkür plaketi verdi. “Eczacılık Eğitiminin Dünü-Bugünü” konulu panelin ardından da meslekte 30 yılı dolduran eczacılara şükran plaketleri dağıtıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı