İZMİR HABERLERİ

Eczacılık Fakültesi'nden Masal Korusu

DHA
28.03.2016 - 12:19Son Güncelleme :
DHA

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında bir grup öğrenci ve Ege Orman Vakfı desteği ile “Bir Orman Masalı" isimli proje hayata geçiriliyor.

Proje ile 1000 fidan bağışı toplanarak Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanı'nda “Eczacılık Fakültesi Masal Korusu" oluşturulacak. Proje Sorumlusu EÜ Eczacılık Fakültesi F. Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fethiye Ferda Yılmaz, “Projede 1000 fidan bağışı toplayarak Ege Üniversitesi 60. Yıl Ormanı'nda Eczacılık Fakültesi Masal Korusu oluşturmayı planladık. Daha sonra Fakültemizde benzer amaç için yola çıkmış olan 'Bir Fidan Bir Hayat' projesi ile de hedeflerimizi birleştirdik ve bazı faaliyetlerimizde ortak olma kararı aldık. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'nde kermesler düzenlenecek, çeşitli eczanelerden fidan sertifikası karşılığı bağış toplanacak. 'Ormandakiler' isimli çocuk tiyatro oyunu da hazırlıyoruz. 12 Nisan'da saat 11.00'de Ege Üniversitesi Kültür Sanat Amfisi'nde oyunu sahneleyeceğiz" dedi.

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ulvi Zeybek, projeye destek veren öğretim üyeleri ve öğrencileri kutladı.

İZMİR (DHA)

foto

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Eczacılık Fakültesi'nden Masal Korusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eczacılık Fakültesi'nden Masal Korusu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı