ANKARA HABERLERİ

Eczacılardan ‘ısı nem cihazı’ sitemi

Meltem ÖZGENÇ
29 Nisan 2016 - 15:02Son Güncelleme : 29 Nisan 2016 - 15:04

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, eczanelere ısı nem takip cihazı konulması uygulamasından vazgeçilmesi gerektiğini kaydetti. Saydan, internett ‘gıda takviyesi’ adıyla satılan ilaçların insanları zehirlediğini savundu.

Meltem ÖZGENÇ

Eczanelerde ısı nem cihazı bulundurulması uygulamasının dünyanın hiç bir yerinde olmadığını belirten TEİS Genel Başkanı Nurten Saydan, sendikanın 10. yıl kutlamasında yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Isı nem cihazı uygulamasından hala vezgeçilmemiş olması, eczanelere bu aygıtların alınması zorunluluğunun devam etmesi ekonomik açıdan artık nefes alamaz hale gelen eczanelerimiz için ekstra bir yük getirmekten, bu cihazları ithal eden firmaların satmasını sağlamaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bizler ekonomik olarak gereksiz yük getirecek uygulamalar yerine, Bakanlığımızdan tüm dünyada var olan, hele hele bizdeki gibi kademeli oranlarda karlılık uygulayan ülkelerde bu uygulamanın ayrılmaz parçası olan eczacı meslek hakkı uygulaması konusunda artık somut bir adım atılmasını bekliyoruz.

İNTERNETTE SATILAN İLAÇLAR ZEHİRLİYOR

Ülkemiz sağlığı açısından adeta bir buzdağı gibi gizli bir diğer tehdit takviye edici gıda adı altında kontrolsüz satılan ve bilinçsizce tüketilen ilaçlardır. Maalesef Tarım Bakanlığı denetiminde olan ve aslında ilaç formunda ve ilaç olan bu ürünler yüzünden ülkemizde bu güne kadar kaç kişinin sağlık sorunu yaşadığını, kaç kişinin bu ilaçlar yüzünden hayatını kaybettiğini dahi net olarak bilemiyoruz. Eczanelerimizdeki sıcaklığın 24 saat aynı seviyede kalması konusunda halk sağlığı için hassas davranan yetkililerimizin internet ortamında satılan, her türlü denetimden uzak olan bu ürünler için bir an önce yasal düzenleme yapmasını istiyoruz. Tüm dünyadaki ilaç zehirlenmelerin yarıdan fazlasının internet üzerinden satılan bu tip sahte ilaçlar yüzünden olduğunu da söylemeliyiz.”

Etiketler: Nurten Saydan , Eczane , ilaç

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Eczacılardan ‘ısı nem cihazı’ sitemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2016 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Eczacılardan ‘ısı nem cihazı’ sitemi haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:12
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:02
  • İkindi
   16:47
  • Akşam
   19:43
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı